Для будь-якого працюючого банку найкращим активом є забезпечений кредит, який обслуговується позичальником – Демчак

Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенко, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак сказав, коментуючи питання роботи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Руслан Демчак зазначає, що сьогодні в управлінні Фонду знаходиться 380 млрд грн активів, ринкова оцінка яких становить 93,6 млрд. грн. За 2014-2015 рік до Фонду перейшли активи 63 банків.

«Наявність проблем, пов’язаних з активом, який передбачається до продажу, як правило, це: неоформлена земля під об’єктом нерухомості, зміна заставного майна – самобуди, додаткові арешти, банальна втрата правовстановлюючих документів. Для будь-якого працюючого (приймаючого) банку, найкращим активом є забезпечений кредит, який обслуговується позичальником »,- розповідає депутат.

За його словами, багато труднощів сьогодні виникає в процесі спілкування клієнтів з торговими майданчиками, через які проходить продаж активів неплатоспроможних банків.

«Активи банків-банкрутів реалізуються через різні біржі, у кожної з яких свої правила проведення торгів; пакети документів, що подаються для прийняття участі в аукціонах; сайти. Найчастіше на багатьох з даних бірж не розміщені правила проведення торгів, незрозумілий механізм проведення торгів, інформація про перелік документів, необхідних для реєстрації потенційних покупців є неточною »- зазначає одну з проблем Руслан Демчак.

Наступною складністю, як зазначає заступник голови Комітету, є можливість ознайомлення з активами, що підлягають до продажу: «Як правило, в оголошеннях про продаж тих чи інших активів, надається дуже коротка, узагальнююча інформація про актив. Прийняти рішення про покупку потенційний покупець часто може тільки, безпосередньо ознайомившись з активом. Доступ же до даної процедури для потенційного покупця часто надається тільки після того, як останній пройде реєстрацію на біржі, як учасника аукціону, що означає, як правило, сплату гарантованого внеску в розмірі 10% від початкової вартості активу! Таким чином, потенційний покупець змушений спочатку погоджуватися на покупку «кота в мішку» і відволікати свій ресурс, ще не маючи уявлення про реальний стан продаваного активу ».

У продовження теми, Демчак відзначає також складність отримання інформації про продажі. Так, на сьогоднішній день, інформація про майно, що продається та місцях продажів розміщується на сайті неплатоспроможних банків та на сайті ФГВ. При цьому інформація не завжди розміщується оперативно, день в день.

«Неможливість захистити свої інтереси в умовах договорів на продаж активів – ще одна проблема. Як правило, потенційного покупця ставлять перед фактом щодо умов придбання активів, зокрема терміни і порядок сплати за договором купівлі-продажу активів, покупця ставлять в жорсткі рамки і не готові йти на поступки »- резюмує Руслан Демчак.

 

http://solydarnist.org/