Руслан Демчак пропонує відкрити банкам доступ до інформації про платників податків

Заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак зареєстрував у парламенті законопроект №2460а, який передбачає відкриття банкам доступу до інформації про платників податків.

 

Законопроектом передбачається внесення зміни до Податкового кодексу України, що на законодавчому рівні закріпить право банків отримувати інформацію про доходи клієнта-платника податку із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб.

 

Відповідно до нинішньої редакції Податкового кодексу, платник податків має право на нерозголошення Фіскальної службою відомостей про нього без його письмової згоди.

 

Як зазначає автор законопроекту Руслан Демчак: «Основною метою прийняття запропонованих змін є створення передумов для упередження видачі кредитів фінансово неспроможним позичальникам, і, таким чином, сприяння захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банківських установ, що забезпечить укріплення стабільності банківської системи».

 

Крім того, забезпечення права банкам здійснювати моніторинг фінансового стану позичальників за допомогою достовірних джерел надасть можливість на ранніх стадіях відслідковувати погіршення їх фінансового стану та вживати превентивних заходів для недопущення дефолту таких клієнтів.