Руслан Демчак провів семінар щодо головних змін Закону «Про місцеві вибори»

24 липня народний депутат України Руслан Демчак провів роз’яснюючий семінар щодо головних змін Закону «Про місцеві вибори» (№2831-3), який було прийнято Верховною Радою 14 липня.

 

Захід, що проводився у приміщенні Іллінецької РДА, відвідали понад 70 осіб.

 

Серед учасників  були керівники районних адміністрацій та голови сільських, селищних та міських рад Іллінецького, Немирівського, Погребищенського, Липовецькому та Оратівського районів Вінницької області.

 

Як зазначив на початку свого виступу Руслан Демчак закон про місцеві вибори - сильний і важливий крок уперед: "Переконаний, що 25 жовтня, на місцевих виборах мають бути обрані сильні, компетентні та патріотично налаштовані кандидати. Адже синергія із такими людьми, коли об’єднуються зусилля депутатів всіх рівнів, робить владу більш ефективною".

 

Як зазначив Руслан Демчак закон №2831-3 передбачає, що до виборів будуть допущені нові партії, а це значить, що відбудеться пожвавлення здорової політичної конкуренції. З’являться нові обличчя у політиці, а також закон стане інструментом оновлення еліт на місцях, що примусить піти з політичної арени залишки Партії регіонів та інші проросійські сили.

 

 

Довідково.

У новому законі буде передбачено, що вибори депутатів сільських і селищних рад проходять, як і раніше, за мажоритарною системою (балотування дозволене і від партій, і в порядку самовисування), а депутатів обласних, районних, міських, районних у місті рад - не за мажоритарно-пропорційною, а за пропорційною виключно за списками партій з одночасним висуванням кандидатів в округах.

 

У кожному окрузі партія зможе висунути не більше одного кандидата (або в якихось округах кандидатів не висувати), а при формуванні списків кандидатів у депутати партії повинні будуть затверджувати одного незмінного кандидата, а інших закріплювати за округами.

 

Виборець зможе підтримати одного із всіх включених від різних партій у бюлетень кандидатів, а його голос буде вважатися відданим як за самого кандидата, так автоматично і за партію, яка його висунула.

 

За підсумками виборів мандати будуть розподілятися лише між кандидатами зі списків партій, що перебороли бар'єр у 5%, в порядку убування отриманих ними у своїх територіальних округах голосів виборців.

 

Разом з тим законом буде передбачено механізм відкликання депутата: якщо він був висунутий партією, то відкликати його зможе керівний орган партії, що повинен буде делегувати в раду замість нього іншої людини, якщо ж він висувався в одномандатному окрузі, то відкликаний зможе бути за народною ініціативою шляхом збору підписів у кількості не менше кількості виборців, які брали участь у виборах у відповідному окрузі.

 

Крім того, у новій редакції закону передбачене проведення виборів мерів міст із кількістю виборців більш ніж 90 тис. у дві тури.