Технічний дефолт не приведе до зниження соціальних стандартів в Україні – Демчак

Технічний дефолт, який може вже в липні оголосити України, не призведе до різкого погіршення економічного становища і зниження соціальних стандартів для населення. Таку думку в коментарі "2000" висловив народний депутат від Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету з питань фінансової і банківської діяльності Руслан Демчак.

«Будь-який дефолт – негативне явище. Якщо ми говоримо про кредит, то неможливість його віддати – це, звичайно, погано. Але людина, яка не може, наприклад, заплатити банку, йде туди і домовляється. Можна домовитися про реструктуризацію боргу», – зазначив парламентарій.

За його словами, Україна за облігаціями зовнішньої державної позики в липні може не виплатити кредит, але це не означає, що проти України будуть застосовані фінансові санкції. Якщо Україна домовиться з кредиторами, які тримають наші ОВДП, про реструктуризацію, то наш технічний дефолт плавно перетече в новий графік виплат.

«Будь-який дефолт – це удар по економіці, але значно погіршити економічну ситуацію в країні може тільки ситуація, коли Україні перестануть видавати нові кредити.

Але цього не відбудеться за рахунок того, що зараз Україна перебуває у світовому тренді і їй хочуть допомогти. Тому, навіть технічний дефолт не приведе до зниження соціальних стандартів в Україні», – вважає Демчак.