У вівторок, 3 лютого, Верховною Радою України було прийнято за основу в першому читанні законопроект №1107 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування.

 

«Це дасть можливість громадянам безперешкодно користуватися водоймами, в тому числі не допустити більше таких ситуацій, як, наприклад, з Варварівським  ставком у Іллінцях, коли через дії орендарів громадяни не допускались до водойм для здійснення любительського і спортивного рибальства, відпочинку, напування худоби тощо» - коментує прийняття законопроекту народний депутат України Руслан Демчак. 

 

У планах парламентаря – внесення доповнень до даного законопроекту з метою більш комплексного врегулювання питання та безперешкодного доступу всіх громадян до водойм.

 

Нагадаємо, що конфлікт між громадою Іллінців та орендарем Варварівського ставку  - давній, і триває вже кілька років. Головна вимога жителів міста – мати вільний доступ до ставу та використовувати своє право на користування водоймою. На жаль,  згідно з українським законодавством, це питання не врегульоване. А орендарі не вважають за потрібне допускати до ставу мешканців міста. В тому числі зафіксовано випадки застосування фізичної сили щодо громадян з боку охоронців ставу, що не могло залишитись непоміченим та не викликати обурення громадськості.

 

Саме цей та аналогічні випадки самовільного захоплення територій біля водойм по всій країні, коли орендарі обгороджують прибережні зони трьохметровими парканами та вважають орендовану територію – своєю власністю, а не власністю держави та громади,  стали прецедентом для внесення даного законопроекту у порядок денний нового парламенту.

 

«Для комплексного врегулювання даного питання передбачається внесення змін до Водного кодексу, Земельного кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації». Це в тому числі дозволить представникам влади на місцях більш оперативно та однозначно реагувати на запити громадян та достроково розривати договори оренди з орендарями-порушниками» - доповнює Руслан Демчак.

 

Прийняття цього закону  в другому читанні в найближчий час ще раз доведе, що представники влади та народні обранці чують проблеми людей та намагаються вирішувати їх швидко.