Під час виїзного засідання Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності розглядалися законопроекти “Про споживче кредитування” реєстр. № 2455, та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг” реєстр. № 2456.

«Зараз дуже гостро стоїть питання реструктуризації валютних кредитів населення. Ці закони дають можливість в майбутньому запобігти таким проблемам, які ми маємо сьогодні з валютними кредитами громадянам», – про це зазначив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

«Ці законопроекти передбачають чітко і ясно прописувати стандарти договору, аби не виникало ситуацій, коли беруть кредит під 20%, а сплачувати доводиться 70%. Також,  підвищуються вимоги до реклами банків, вимоги до самих кредитних установ та кредитних посередників», – додав парламентар.

«Крім того, вперше законодавчо закріплена заборона видачі кредитів в іноземній валюті. Будь-яка кредитна установа  зможе надавати кредит фізичним особам тільки у національній валюті», – зауважив народний депутат.

“Розглянуті на виїзному засідання Комітету законопроекти врахували більшість проблемних моментів, які виникли в результаті, як об’єктивних, так і суб’єктивних причин з валютними кредитами населення. Дані закони  мають мінімізувати ці проблеми у майбутньому”,- резюмував Демчак.

 

Довідково:

11 червня відбулось виїзне засідання Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності у Дніпропетровську.

У заході взяли участь представники Національного банку України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, а також керівники громадських фінансових організацій області, міські голови та голови районних рад.

Метою виїзного засідання стало обговорення на місцевому регіональному рівні проблемних явищ, пов’язаних із гарантуванням прав клієнтів фінансових установ, споживачів фінансових послуг тощо.