Нардепи Руслан Демчак, Олексій Порошенко та Іван Мельничук відкриті у своїй діяльності із виборцями
Про їх доступність для народу розказала Громадянська мережа ОПОРА
 
Громадянська  мережа ОПОРА презентувала перші результати кампанії з моніторингу діяльності депутатів-мажоритарників трьох виборчих округів (№12, 14, 18) Вінницької області – Руслана Демчака, Олексія Порошенка та Івана Мельничука. ОПОРА проаналізувала парламентську діяльність депутатів, присутність на виборчому окрузі, роботу громадських приймалень, активність з виборцями у соціальних мережах та їх  звітність про свою роботу перед виборцями. За результатами «перевірки» усі три нардепи виявились достатньо активними на сесіях Верховної Ради, доступними  для виборців, навіть швидкими у соцмережах.
 
- Нас приємно здивувало те, що депутати виявились досить відкритими, їх легко знайти у соціальних мережах Інетернет, зокрема Facebook, отримати відповідь на електронного листа, - розповідає помічник громадського консультанта  ОПОРИ у Вінницькій області Галина Сегеда. – Помічники депутатів завжди знаходили для нас час, не було жодного разу, щоб доводилось довго чекати на відповідь.  
 
Підрахунок здійснювала спеціалізована електронна система. За нею на сайті (http://rada.oporaua.org/ua/) можна вільно прослідкувати відвідування депутатами сесій Верховної ради, кількість поданих ними запитів, виступів, кількість підготовлених і яких саме законопроектів, кількість депутатських приймалень… навіть окремий кабінет-сторінку конкретного депутата із основною інформацією про нього, карту округів, звіти і стенограми виступів під час сесій ВР. Вся інформація моніторингу – взята із офіційних джерел.
 
«Найближчим» до народу є нардеп Руслан Демчак – у нього п’ять громадських приймалень (у кожному райцентрі 18-го виборчого округу). У той час, як у двох вказаних вище депутатів – по одній (приймальня Івана Мельничука у Літині, а Олексія Порошенка – у Вінниці). Руслан Демчак також має власний сайт і використовує його, зокрема, для звітування про зроблену роботу. Депутати-мажоритарники від Вінниччини чинного скликання ВР загалом є досить відкритими, оскільки кожен громадянин може знайти контакти приймалень і помічників досліджуваних депутатів у вільному доступі – на сайтах депутатів, їхніх сторінках у соціальних мережах, у місцевій пресі.
 
Руслан Демчак є заступником голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.  Присутність його на засіданнях комітету складає 88% (був присутній 15 разів, 2 рази – відсутній).  Він подав 10 депутатських запитів, підготував 13 законопроектів. Запити Руслана Демчака до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – щодо змін в нормативну базу комісії з цінних паперів та фондового ринку; до Міністерства інформаційної політики України – щодо діяльності сумнівних інтернет-ресурсів України; до Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – щодо встановлення «зеленого» тарифу на електроенергію; до Міністерства фінансів України – щодо повернення кредиторської заборгованості за ремонт доріг. Тематика двох з поданих запитів безпосередньо стосуються його округу та депутатської програми – щодо розвитку альтернативної енергетики на поліпшення стану доріг.
 
У Верховній раді він виступив тричі, а його відвідуваність там склала – 89%.
 
Відвідуваність ВР народним депутатом Олексієм Порошенко становить – 94%, виступів – 5. Олексій Порошенко є членом Комітету з питань економічної політики. Присутність нардепа на засіданнях Комітету - 60% (був присутній 9 разів, 6 разів – відсутній).
 
Нардеп Олексій Порошенко подав 1 депутатський запит та 7 законопроектів, які стосуються оборони, індивідуального захисту, підтримки громад і очищення влади та загалом відповідають його передвиборчій програмі. Одна з ініціатив стосувалася внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення, дві – внесення змін до Митного кодексу кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту. Також одна з його ініціатив стосувалася звільнення від сплати митних платежів транспортних засобів, які надійшли у якості гуманітарної допомоги для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад в Україні; інша – внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо недопущення до зайняття посади виконуючого обов'язки та обрання на посаду керівника вищого навчального закладу окремих категорій осіб.
 
Народний депутат Іван Мельничук виявився у ВР найактивнішим і з трьох вказаних вище: його відвідуваність – 98%, виступів - 13. Він є членом Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Його присутність на засіданнях комітету - 96% (був присутній 24 рази, 1 раз – відсутній). З часу  набуття депутатських повноважень Іван Мельничук подав 20 депутатських запитів, законопроектів підготував 17.  Запити Івана Мельничука до голови Верховної Ради та до Кабміну стосувалися надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірки порушення земельного та водного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «Глинянкофф» (назване ТОВ діє в межах 14-го округу в Барському районі). Запити до МВС, Мінекології та Генпрокуратури стосувались перевірки законності використання бюджетних коштів та виконання проектів цільових екологічних інвестицій відповідно до Кіотського протоколу Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату. Законопроектів, зокрема й у співавторстві, народним депутатом Іваном Мельничуком подано 12. Частина з них стосується мобілізації та соціального захисту учасників АТО, дві ініціативи пов’язані із забезпеченням життєдіяльністю територіальних громад. Також нардепом подані законопроекти в контексті його роботи в парламентському комітеті з протидії корупції.
 
Громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Наталія Величко наголошує, що моніторинг здійснюється для того, щоб змінити суспільство: «Дуже хочеться, щоб зараз люди навчились оцінювати звітність народних обранців не за кількістю проведених флеш-мобів, концертів, святами села, гречкою і батутами, а реальною діяльністю і дотриманням обіцянок».
 
Пілотний проект моніторингу виконується Громадською мережею ОПОРА у рамках програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Загалом «перевірка» охоплює 12 областей України (Київська, Дніпропетровська, Чернівецька, Закарпатська, Луганська, Львівська, Івано-Франківська, Одеська, Вінницька, Житомирська, Сумська області та місто Київ). До моніторингу Вінницькій області обрано зокрема і округи, у яких під час виборчої кампанії виникали спірні питання. Як пояснюють консультанти ОПОРИ задля того, щоб кожен міг оцінити роботу нардепів. Моніторинг здійснюється з квітня і розрахований на термін у дев’ять місяців.
 
 
Довідка:
Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів, яка  об'єдналась з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
 
Алла ШТЕЛЬМАХ
 
http://vinnlife.com/