Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроект №2743 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо розбудови інституціональної спроможності Національного банку України».

 

Руслан Демчак, заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності прокоментував: «Ми дуже часто говоримо, що НБУ не виконує свої зобов’язання по регулюванню курсу національної валюти. Нестабільність національної валюти негативно впливає на різні галузі діяльності нашої країни, адже в нас багато імпортних товарів. Законопроект дозволяє НБУ підтримувати свої резерви, які він може  використовувати в тому числі на стабілізацію курсу».

 

Законопроектом також передбачається доповнити Бюджетний кодекс положенням, що  буде застосовуватися починаючи з формування проекту державного бюджету на 2016 рік, згідно з яким частина прибутку до розподілу Нацбанку визначається і перераховується до державного бюджету тільки після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою Нацбанку річної фінансової звітності та формування НБУ резервів, що виключає авансові вилучення прибутку НБУ до Держбюджету.