Руслан Демчак виступає у якості співавтора по законопроекту «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» №2336.

На сьогодні українські АЕС на 100% залежать від імпорту ядерного палива. Своєчасне постачання ядерного палива є ключовим фактором енергетичної безпеки України, так як сьогодні 50% електроенергії в Україні вробляється АЕС.

Проект нормативного акту розроблено з рахуванням необхідності створення сприятливих умов для здійснення поставок ядерного палива на атомні електростанції України та розрахунків за нього.

Законопроектом пропонується збільшити строки розрахунків на постачання паливних збірок та ядерних матеріалів, необхідних для їх виготовлення, до 500 календарних днів з дати перерахування авансу (зазначу, що установлена світова практика передбачає авансування оплати з боку замовника, потім довготривале виготовлення, а по закінченню кінцева оплата). На сьогодні ж терміни виготовлення ядерного палива 1-1,5 роки, що значно перевищують законодавчі терміни, визначені ЗУ «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а саме на рівні 90 днів з дати перерахування авансу на користь нерезидента.

Головне науково-експертне управління Апарату ВР та Кабінет Міністрів України підтримують запропоновані зміни, що може бути приводом для прийняття його в цілому.