Коментуючи Проект Закону «Про страхування» (№1797-1 від 06.02.2015 р.) на засіданні Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, Руслан Демчак заступник голови комітету зазначив, що законопроект можна рекомендувати голосувати в першому читанні, але до другого читання законопроект має бути значно допрацьований.

«Вважаю, що ми потребуємо більш глибокого регулювання страхової діяльності України. При ліквідації страхова компанія прирівнюється до звичайного господарського товариства.  Не має навіть підвалин для формування більш досконалого рівня ліквідаційної структури по типу Фонду гарантування вкладів, що існує у банківській сфері, яка б могла більш фахово виводити страхові компанії з ринку у разі банкрутства, або проводити санацію. Так,  деякі зміни до закону про банкрутство є, але вони не надають чіткої картини та черговості дій у разі несплатоспроможності страхових компаній і більше випливають із загальної ситуації, аніж прописаних нормативних дій», – зазначив Руслан Демчак.

unnamed

Один із учасників комітету Василь Дарков, голова комітету правового забезпечення захисту прав споживачів страхових послуг  ГО «Страховий захист», на підтвердження необхідності доопрацювання законопроекту в частині захисту прав споживачів, відмітив, що наразі навіть відсутній окремий розділ у законопроекті – «Захист прав споживачів послуг страхового ринку»: «Законопроект не регулює норми взаємовідношення між громадськими об’єднаннями, які захищають права та представляють інтереси споживачів, державним регулятором та професійними учасниками страхового ринку. Не вказано також і яким чином держава сприяє діяльності цих громадських об’єднань споживачів».

Члени комітету,  представники Нацкомфінпослуг  та НКЦПФР в цілому погодились, що законопроект має бути допрацьований, в тому числі і в частині захисту прав споживачів, фондів інвестиційного страхування життя, нагляду за страховими компаніями, інвестиційного страхування, посередницької діяльності тощо.