Народний депутат України від фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак пропонує встановити мінімальну закупівельну ціну на незбиране сире товарне молоко другого ґатунку у розрахунку за 1 кілограм (без урахування податку на додану вартість) на рівні 4 гривень.

 

Про це він повідомив під час прийому громадян у 18 мажоритарному округу, – інформує прес-служба депутата.

 

За словами Руслана Демчака, нині «фермери вимушені продавати молоко за збитковою вартість – 2,5 гривень за кг, тоді як роздрібні ціни на молоко на прилавках магазинів в 3-5 разів вищі. Вартість же виробництва 1 кг молока складає орієнтовно 3,8 гривень. Звичайно, за таких умов, утримання великої рогатої худоби та дрібне фермерство стає нерентабельним, особливо в умовах різкого підвищення цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали».

 

Так, у Верховній Раді України з ініціативи Руслана Демчака зареєстровано законопроект щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села.

 

«Даний законопроект зможе стати опорою для підтримки сільського господарства й усунення несправедливого розподілу додаткової вартості в молочній галузі та зняття напруги в сільській місцевості в умовах зростання безробіття», - зазначив народний депутат.

 

vinnitsa.info