Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету з питань фінансової та банківської діяльності Руслан Демчак, коментуючи законопроект 1195 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення депозитів),  висловив надію, що парламент проголосує за закон, оскільки він має допомогти стабілізувати ситуацію на банківському ринку.

“На сьогоднішній день продовжується серйозний відтік депозитів, гроші залишаються на руках у населення. За інформацією НБУ, відтік депозитів з банків з початку 2015 року сягав 18 млрд гривень. В свою чергу,  законопроект 1195 передбачає внесення змін до Цивільного кодексу та чітко розмежовує депозити на строкові та депозити до запитання. По строковим депозитам головною умовою буде чітко визначена дата на їх зняття і відповідно на такі депозити будуть вищі відсотки”,  – коментує парламентар.

Демчак також зазначив, що на останньому засіданні Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, заступник голови Нацбанку Олександр Писарук , після прийняття цього законопроекту,  також підтвердив готовність НБУ зняти деякі обмеження з комерційних банків, у тому числі по обслуговуванню депозитів, у кількості зняття грошей: “Дуже важливо щоб ми дійшли до точки стабілізації. Зараз вже впроваджуються заходи, які будуть стимулювати ріст довіри до банківської системи”, – резюмує депутат.