Спекуляції навколо полку «Азов» - справа рук російської пропаганди

Маріуполь – одна з найгарячіших точок нинішньої війни. Армії росії тут протистоїть український полк «Азов». Саме цей підрозділ взяв на себе основний удар та відбив навалу на місто Маріуполь російських агресорів ще під час першої спроби захопити український Донбас в 2014 році.

 

Існуючі спекуляції про бійців полку сформовані зусиллями російської пропаганди.

 

Окремий загін спеціального призначення «Азов», відомий також як полк «Азов» (ОЗСП «Азов», військова частина 3057) !!! – формування Національної гвардії України. До 11 листопада 2014 року було підрозділом патрульної служби міліції особливого призначення МВС України. Загін базується у Маріуполі Донецької області.

 

Структура:

  • 1-й батальйон оперативного призначення
  • 2-й батальйон оперативного призначення
  • Танкова рота
  • Артилерійський дивізіон

 

 

Закиди про «неонацизм»

 

При заснуванні підрозділу основу склали учасники двох громадських організацій: «Автомайдан» та «Патріот України». Добровольчий підрозділ утворили небайдужі чоловіки, які прагнули захистити свою країну від проросійської навали. 20 травня 2014 р. було оголошено про набір бійців до батальйону, який спочатку справді притягував прихильників ультраправих поглядів, але ставши регулярним бойовим підрозділом, він став «деідеологізованим». До Азову новобранці приєднуються не через ідеологію, а тому, що «він має репутацію особливо потужної бойової одиниці».

 

Засновником і керівником школи сержантів підрозділу «Азов» є Гіоргі Купарашвілі – колишній командир грузинського спецназу, який неодноразово брав участь у військових діях. Інструкторами школи є офіцери грузинської армії, більшість яких здобули офіцерську освіту в США за програмою «зелених беретів». Підготовка проводиться за стандартами НАТО з посиленою фізичною і психологічною підготовкою. Також залучений грузинський, американський та естонський досвід. Курсанти отримують підготовку з тактики, топографії, психологічної підготовки та роботи зі ЗМІ.

 

Голова МВС України Арсен Аваков так прокоментував питання про праворадикальну ідеологію, яку начебто сповідує більшість бійців «Азову»: «Так, більшість із присутніх у батальйоні «Азов» хлопців мають своє сприйняття світу. Але хто вам сказав, що ви можете їх судити? Не забувайте, що зробив батальйон «Азов» для країни. Всякий, хто скаже мені, що ці хлопці проповідують нацистські погляди, носять свастику і так далі, – відверто бреше та займається дурницями. Я багато годин провів із бійцями «Азова» в розмовах. Немає там ні нацизму, ні свастик».

 

31 грудня 2014 року 43-я сесія Маріупольської міської ради, найбільшого на Південному-Сході російськомовного міста України, прийняла рішення надати звання почесних громадян Маріуполя дев’яти бійцям полку спеціального призначення «Азов». Це Андрій Білецький, Руслан Горландін, Вадим Зінковський, Ігор Княжанський, Сергій Коровін, Сергій Коротких, Данило Михайленко, Вадим Троян, Володимир Шпара.

 

Історія «Азову» повниться героїчними вчинками, подвигами і великою кількістю перемог. Вони вистояли та загартувалися у запеклих боях, героїчно звільняючи Маріуполь, Мар’їнку, Широкине, Павлопіль, Лебединське у 2014 році.

 

Сьогодні полк «Азов» – непереможний та один із найбоєздатніших підрозділів української армії, бійці якого володіють професійними навичками на найвищому рівні, мають новітнє озброєння та спорядження і ту саму жагу до перемоги, як і вісім років тому.