Руслан Демчак взяв участь у Форумі екоіндустріальних парків Проєкту «GEIPP UKRAINE».

Руслан Демчак взяв участь у Форумі екоіндустріальних парків Проєкту «GEIPP UKRAINE».


Учасники заходу обговорювали поточний стан та потенціал розвитку екоіндустріальних парків в Україні.
В свою чергу, у рамках заходу, Руслан Демчак презентував учасникам міжнародний досвід на прикладі стимулювання інвестицій та індустріальний розвиток Південної Кореї.


Досвід країни такий, що протягом десятків років в Спеціальних економічних зонах нарощувалось промислове виробництво, що сприяло економічному розвитку Південної Кореї. Проте, цей швидкий розвиток також призвів до серйозної екологічної ситуації. В результаті погоні за промисловим «дивом» індустріальні комплекси перетворились на найбільш забрудненні місця.


Уряд втрутився у ситуацію і у 2003 році запропонував Проєкт Національного еко-промислового парку з трансформації промислових зон та парків в екологічні (EIП). Реалізація Проєкту включала 3 фази з 2005 по 2019 рік протягом 15 років.


Для ЕІП діяли різні урядові програми, які передбачали спеціальні кредити / гранти для підтримки впровадження інноваційних технологій з метою для зменшення забруднення і збереження ресурсів.
Як приклад, наведу досвід Еко-індустріального комплексу Ulsan-Mipo.


Місто Ульсан було визначено спеціальною промисловою зоною Кореї. Протягом 40 років на цій території розміщувались виробництва кольорових металів, суднобудування та автомобільної промисловості. За ці роки Ульсан став промисловою столицю Кореї. Паралельно із цим, для навколишнього середовища це стало вироком. Корейці почали уникати поселення на цих територіях, школи закривались.


Виходом стало впровадження у 2003 році Проєкту ЕІП. План побудови еко-індустріального парку був розрахований на 15 років з 2005 року. Метою стало покращення економічних показників компаній-учасників при мінімізації екологічних впливів, із застосуванням технологій чистого виробництва.
За 15 років проєкту зменшились обсяги викидів CO2 на 612,213 тонн, вдалося заощадити 74,13 мільйона тонн води, на виробництвах стали застосовуватись енергомодернізуючі технології, впроваджено промислові симбіози.


При цьому, у результаті реалізації Проєкту ЕІП Ульсан, став сьомим за величиною містом Південної Кореї та восьмим за населенням (понад 1,1 мільйона жителів). Сьогодні місто має найбільший у світі завод по збірці автомобілів, яким управляє Hyundai Motor Company; найбільша в світі верфь, керована Hyundai Heavy Industries; і третій у світі за величиною нафтопереробний завод, що належить SK Energy.
Доречі, загальна вигода від реалізації Проєкту ЕІП значно перевищила державні інвестиції в нього.

 


Довідково: Проєкт «GEIPP UKRAINE», яка є частиною Глобальної програми з екоіндустріальних парків (ЕІП), що втілюється Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку в семи країнах за фінансової підтримки Швейцарії через Державний секретаріат Швейцарії з економічного розвитку (SECO).