«Потрібно збалансовувати інтереси експортерів, які підтримують економіку України, та  інтереси фінансового ринку» – коментує законопроект №2265 “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, народний депутат  Блоку Петра Порошенка Руслан Демчак. Розгляд законопроекту щодо валютного регулювання та валютного контролю викликав сьогодні чимало дискусій у сесійній залі.

Першим компромісом, на думку Руслана Демчака, може стати відмова від скорочення граничних строків зарахування виручки резидентів у іноземній валюті до 90 днів. Таким чином, строк залишиться 180 днів, при цьому, згідно даного закону,  Національний банк України має повноваження до півроку змінювати термін повернення валютної виручки і до 30, і до 60 днів, і може зробити 365 днів, якщо буде вважати за потрібне.

Разом з тим, на думку народного депутата, у даному законопроекті є ще дві норми, в які були внесені зміни і які є принциповими.

Перша – це спрощення процедури отримання дозволу на подовження терміну зарахування виручки  у іноземній валюті, тобто дерегуляція, коли для отримання відповідного дозволу потрібно буде тільки рішення НБУ. Нагадаємо, що раніше для  отримання такого дозволу потрібно було отримати дозвіл від трьох інстанцій  – Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Національного банку України.

Інша – продовження нараховування пені у випадку, якщо суб’єкт економічних взаємовідносин подавав до міжнародних судів позов про ті чи інші невиконання контракту своїм партнерам. Адже  часто цими партнерами виявляються свої ж компанії, що призводить до зловживань через подання в суд позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості. На думку Руслана Демчака, продовження нарахування пені в даному випадку  унеможливить подібні маніпуляції.