Кому коронавірс, а кому мати рідна

На фоні карантину та розповсюдження коронавірусу керівництво країни щодня робить заяви одна краще іншої. Складається враження, що сьогодні Офіс Президента бере приклад із північного сусіда – Росії, де під короновірус хочуть внести зміни до Конституції та закріпити довічне право Путіна очолювати країну.  

 

Зокрема з останнього, новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, про необхідність розробки закону, який дозволить президенту Зеленському одноосібно без затвердження у ВР оголошувати надзвичайний стан в країні.

 

Якщо говорити простим «язиком» – це узурпація влади, якщо мовою законів – це порушення Конституції!

 

Процедурно надзвичайний стан вводиться за поданням Ради національної безпеки або Уряду. Президент видає Указ і звертається із ним до Парламенту. Надалі він має бути затверджений народними депутатами протягом двох днів.

 

Кому і для чого це потрібно? Все просто. Мета таких ініціатив – це намагання обмежити повноваження Верховної Ради, де Президент з кожним голосуванням, все більше втрачає монобільшість.

 

Доречі, Україна має негативний досвід, коли в 1993 році Кабінет міністрів Леоніда Кучми отримав надзвичайні повноваження і приймав декрети, що мали силу законів. Результатом такого управління стала інфляція, яка сягнула 3000%. І врешті, після відставки уряду Кучми, Верховна Рада згодом таки замінила всі затверджені декрети законами, обговоривши та прийнявши їх у парламенті.