Кредиту МВФ - не буде

Кредиту МВФ - не буде.

 

Не пройшло місяця, як керівництво країни запевняло нас, що існує багато маніпуляцій навколо переговорів з МВФ і наступний транш є фактично вирішеним питанням. Однак, вчора одне з найвпливовіших американських ділових видань The Wall Street Journal зазначило, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) відклав надання Україні фінансової допомоги.

 

Видання пікреслює, що МВФ затримує транш допоки не переконається, що уряд України буде наполегливо намагатися повернути мільярди доларів виведених через ПриватБанк.

 

І якщо у 2016 році націоналізація Приватбанку стала маркером для деолігархізації економіки. То сьогодні ми відкочуємось назад. Американські інвестори відверто заявляють, що не хочуть мати справу з державою де наявна корупція та прогалини в правовій базі.

 

Чим загрожує припинення співпраці з МВФ?

 

- Нестача валютних резервів. Що матиме негативний вплив на курс національної валюти. Борги України номіновані не в нацвалюті, і розплачуватися із зовнішніми кредиторами ми повинні іноземною валютою. Отже, нам потрібні суттєві надходження іноземної валюти, щоб запобігти девальвації гривні.

 

- Призупинка співпраці із МВФ погіршує для нас перспективи росту економіки. Адже, сам факт надання траншів означає, що український уряд проводить якісну економічну політику та відповідно інвестори можуть довіряти цій економіці.

 

- Зростання виплат за зовнішнім боргом і як результат – абсолютно реальна можливість дефолту.

 

Якщо керівництво країни думає, що в Україні ще проходять сценарії серіалу чи реаліті-шоу «95 кварталу», то МВФ – це вже не мильна опера.