Офіційний коментар Демчака Р.Є. щодо інформації НАЗК

В декларації за 2016 року у розділі 7 «Цінні папери» мною було відображено інформацію щодо простих іменних акцій АТ «ЕРДЕ БАНК», який ще із січня 2013 року ліквідується, кількістю 7 972 816 шт., умовною вартістю пакету 1,00 грн.

Згідно з п.1 ст. 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з дня початку процедури ліквідації припинилися всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів)) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Фонд гарантування вкладів фізичних осіб набув всіх повноважень органів управління банку та акціонерів до завершення процедури ліквідації. Виходячи з цього, акції АТ «ЕРДЕ БАНК» станом на 31 грудня 2016 року не мали цінності, за своєю економічною сутністю не були активом (не могли  привести до отримання декларантом доходів у майбутньому) та відображені в електронній декларації за умовною вартістю в 1,00 грн.

В 2018 році ліквідація АТ «ЕРДЕ БАНКу» завершена, скасовано реєстрацію випуску акцій згідно Розпорядження національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку #67-КФ-С-А від 20.02.18, свідоцтво про реєстрацію випуску акцій анульовано.

Саме про цю різницю: між номінальним 71 млн. та реальною 1 грн. НАЗК надало у своєму пресрелізі.

Зазначу, що мною, неодноразово було проінформовано Національне агентство з питань запобігання корупції (листи від 24.10.2017 та 30.03.2019) щодо простих іменних акцій, щодо яких наразі виникло питання.

Сьогодні НАЗК замість того, щоб достаменно виявляти невідповідність в доходах публічних осіб із заявленими статками в публічних деклараціях, займається шоу для ЗМІ, що ще раз свідчить про те що даний орган потребує структурного перезавантаження.

 

Додаток. Лист до НАЗК

Додаток. Пояснення