На початку червня на території села Збаржівка Погребищенського району внаслідок аварії автомобіль, який перевозив фасовані в пластикові ємності пестициди, перевернувся і впав у річку Рось. Внаслідок цього відбулося її забруднення небезпечними хімічними речовинами (пестицидами). Завдячуючи оперативним діям районних служб Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції автомобіль підняли з водойми та вивантажили його вміст. Загальний обсяг хімічних речовин складав близько 1,8 тон!

 

За даними Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, зараз вміст шкідливих речовин в річці Рось вже перебуває в межах допустимої норми.

 

Народний депутат по 18 округу Руслан Євгенійович Демчак на своєму рівні долучився до даної проблеми. Вивчивши питання на законодавчому рівні, він зазначив, що чинні нормативно-правові акти з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів не передбачають оперативного врегулювання проблеми шляхом застосування сорбентів та спеціальних засобів, спрямованих на протидію небезпечних сполук перевізниками небезпечних вантажів.

 

До прикладу, якби у машині, що впала у річку Рось знаходились сорбенти та інші відповідні засоби спрямовані на обмеження важких наслідків аварії, то мінімізацію наслідків виливу пестицидів могли здійснити за кілька годин працівники ДСНС та Національної поліції.

 

«З метою попередження подібних ситуацій у майбутньому, я підготував запит до Міністра внутрішніх справ України, з рекомендацією внести зміни у Наказ МВС України «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів» (№656 від 04.08.2018 р.) включивши зобов’язання перевізників небезпечних вантажів (особливо пестицидів) укомплектовувати автотранспортні засоби відповідними засобами спрямованими на максимальну нейтралізацію дії небезпечних речовин та обмеження важких наслідків аварії,  задля швидкої ліквідації можливих її наслідків (оскільки максимальна ефективність можлива за їх використання у перші 3-4 години), а також забезпечити наявність вказаних засобів у місцях, де здійснюється зберігання таких речовин.

 

Запит також вимагає перевірку компанії, що здійснювала перевезення пестицидів на предмет дотримання вимог щодо перевезення пестицидів» - розказав Руслан Євгенійович Демчак.