27 червня написав звернення до Прем’єр-міністра України та як до Голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій В.Б. Гройсману, Віце-прем’єр міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка з проханням виділення із резервного фонду державного бюджету додаткового фінансування Ковалівській ОТГ на подолання лиха, яке там наробив град 23 червня. Випадання крупного граду більше 20 мм вщент майже зруйнувало житло жителів, інфраструктуру, сільськогосподарські угіддя двох великих сіл Ковалівка і Сподахи Немирівського району Вінницької області.

 

За даними Ковалівського сільського голови В. В. Верховода внаслідок надзвичайної ситуації повністю знищено 800 га посівних площ, садів, городини, ще 400 га – знищено частково.

 

Постраждало понад 300 господарств, знищено дахи житлових будинків, господарські споруди, а це доля як мінімум 300 родин. За попередніми розрахунками для часткового покриття витрат на ремонт із заміни скла у вікнах, шиферу на покрівлях осель необхідна сума близько 3 млн. гривень, при цьому більша частина будинків потребує також капітального ремонту.

 

Сьогодні також додатково озвучив дану проблему членам Уряду на засіданні.

 

Проміжною перемогою є попередня підтримка пропозиції з боку Міністерства економічного розвитку і торгівлі, заступник керівника якого підтвердив, що підтримає нас і Ковалівську ОТГ.

 

І вже 11 липня громада за сприяння народного депутата України Руслана Євгенійовича Демчака отримала 945 листів шиферу та 37 кілограм цвяхів.