Законопроекти фінансового сектору, які мають бути прийняті у Парламенті нового скликання

Фінансовий сектор держави має бути інтегрованим у світові ринки капіталу, це сприятиме залученню іноземних інвестицій. Досягнути цього можна надійно захистивши права кредиторів, за рахунок гармонізації українського законодавства із нормами ЄС. Ми вже багато зробили в цьому напрямку.


Останні 4,5 роки я працював заступником голови у Комітеті з питань фінансової політики та банківської діяльності.


Пишаюсь тим, що нам вдалося відмінити дію драконівського валютного декрету двадцятирічної давнини і прийняти європейський Закон «Про валюту і валютні операції». Крім того, я особисто запропонував декілька важливих новацій. Зокрема, результатом внесення моєї поправки до Закону «Про страхування» відкрилась можливість страховим лайфовим компаніям не тільки приймати страхові платежі в валюті, а й зберігати, й виплачувати. Це дає серйозний поштовх для розвитку лайфового страхування в Україні. А разом із правкою, яка дозволила всім юридичним особам-нерезидентам відкривати рахунки в українських банках, робить Україну зручною юрисдикцією для транснаціональних страхових компаній.


ТОП-3 законопроектів, які мають бути прийняті у новому скликанні Парламенту:


•    Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг». Його метою є підвищення якості державного регулювання та захисту споживачів фінансових послуг.


•    Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»


Мета якого створення в Україні сучасної біржової інфраструктури та подальше посилення інституційної спроможності НКЦПФР.


•    Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг».

 

Ми маємо збробити це!