Недоторканність – привілей чи необхідна умова для роботи нардепів?

Я є одним із тих депутатів, що подали із колегами законопроект про зняття депутатської недоторканності. Ніколи не вважав депутатську недоторканність за цінність.

В Україні гарантія депутатської недоторканості закріплена законодавчо. І анулювати такий «імунітет» можна лише у кожному окремому випадку через голосування у Парламенті.

 

Юридично, для того щоб скасувати депутатську недоторканність, потрібно внести зміни до Конституції. Тому цей законопроект підписали більше 150 депутатів. Після цього потрібен висновок Конституційного суду, він вже наявний!

 

Наявність депутатської недоторканності є загальним правилом для багатьох країн. Де фактично вона є гарантією безперешкодної і незалежної діяльності депутатів. Але в українських реаліях – це скоріше привід для політичних дискусій і маніпуляцій.

 

Доречі за часи незалежності в Україні недоторканність втратили 17 нардепів і лише одиниці з них були притягнуті до кримінальної відповідальності.

 

Тепер, справа за Верховною Радою. Сподіваюсь, новий Парламент, як того і обіцяє Президент, прийме єдине правильне рішення та скасує цей вже суто політичний тотем – привід для політичного популізму.

 

Ми маємо це зробити!