Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак зазначив коментуючи підписаний Меморандум між НБУ та 12 банками.

Демчак пояснив, що Національний банк вирішив перевести валютні іпотечні кредити в гривні за ринковим курсом і рекомендувати комерційним банкам списати 50% отриманої гривневої суми для соціального житла і 25% по інших іпотечних кредитах. Однак, як зазначає парламентар: «Меморандум це не закон, а намір. Це – кодекс етики взаємовідносин. Ніякого контролю виконання чи санкцій за невиконання – не має. І якщо банк відмовиться реструктуризувати і списувати провинність у вигляді п’ятидесятивідсоткового спрощення, то позичальнику буде важко відстояти свою позицію».

Демчак також відмітив , що на сьогоднішній день в Комітеті фінансової політики та банківської діяльності в роботі  перебуває Проект Закону “Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в національну валюту України – гривню”. Це є уніфікований проект закону, який був створений із врахуванням позицій та попередніх проектів законів депутатів VII скликання: «До роботи над проектом закону залучені також представники позичальників громадських організацій, враховані пропозиції Національного банку та комерційних банків. Ми також керуємося іноземним досвідом врегулювання реструктуризації боргів», – говорить заступник голови комітету.

«Наша головна задача прописати законопроект таким чином, щоб надати максимальну можливість банку і споживачу банківського кредиту самостійно домовитись, тобто задати правила взаємовідносин та встановити рамки нижче яких не можна опускатися», – підкреслює  Руслан Демчак.

За його словами, законопроект визначатиме такі критерії, хто може розраховувати на реструктуризацію – це дійсно єдине житло, наявність одного договору, а не в кількох банках, це має бути валютний кредит у розмірі по курсу національного банку на 1.01.15 року до 2.5 млн. грн.

Реструктуризація буде проводитись по курсу Національного банку на день реструктуризації і різниця між курсом по реструктуризації і курсом станом на 1.01.2014р. (7,99 грн/$) буде банком списуватися на затрати, при умові якщо позичальник буде чітко виконувати графік платежів.