«Прийняття Проекту закону про добровільне об’єднання територіальних громад (№0915) надасть можливість громадам об’єднуватися, а це в свою чергу, відкриє їм можливість отримувати додаткове фінансування з районного бюджету»,- прокоментував законопроект народний депутат від Блоку Петра Порошенка Руслан Демчак.

Сьогодні більшість сільських рад незадоволені тим, що в них забрали податок на доходи фізичних осіб (25%) і передали на більш вищі рівні бюджету. «Однак, якщо громади об’єднаються, вони зможуть отримувати податок на доходи фізичних осіб на рівні 60%. Як це зараз записано у бюджетному кодексі 2015 року для районних бюджетів», – пояснює парламентар.

«Держава не змушує об’єднуватись, вона відкриває можливості для того, аби громади могли більше отримувати доходів і ,відповідно, на свій розсуд ними розпоряджатися»,- зауважив Демчак.

«Об’єднання територіальних громад може тривати до 3-4 місяців. А до 15 жовтня всі об’єднання територіальних громади мають бути зареєстровані задля того, щоб затверджувати бюджет на наступний рік по новому – більш вигідному принципу», – сказав Руслан Демчак.