Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Руслан Демчак ініціював законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання пільг дітям учасників бойових дій антитерористичної операції”.

За словами парламентаря, відповідно до чинного законодавства, держава повинна забезпечувати необхідний рівень соціального захисту дітей та зокрема надавати їм безоплатне харчування під час навчання у загальноосвітніх школах та закладах професійно-технічної освіти.

“До категорій, що забезпечуються харчуванням, відносяться: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

На жаль, вимушений констатувати, що діти учасників бойових дій, антитерористичної операції на даний час не мають такого права на безоплатне харчування, незважаючи на те, що вони потребують особливої підтримки та турботи, поки їх батьки захищали та продовжують захищати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”, – зауважив Демчак на сторінці у Facebook.

Народний депутат уточнив, що “частково це питання вирішується за рахунок місцевих бюджетів і більшість місцевих рад вже компенсують такі витрати, проте відповідно до чинного законодавства села та громади, наприклад, не зобов’язані законодавством оплачувати видатки, надані іншими органами самоврядування їхнім мешканцям, тому деякі сільради та громади можуть не оплачувати дані послуги зі своїх бюджетів за своїм бажанням”.

Парламентар розповів, що ініційований ним законопроект , який дозволить забезпечити безкоштовним харчуванням дітей усіх без винятку учасників бойових дій, був підтриманий Комітетом з питань науки і освіти та найближчим часом буде розглянутий у першому читанні Верховною Радою України.

“Прошу колег-парламентарів об’єднатись та зробити невелику, але конкретну справу, показати що держава не стоїть осторонь проблем своїх захисників та їх родин”, – закликав Руслан Демчак.