Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак повідомив на свій сторінці у Фейсбук.

 

«На сьогоднішній день відсутність водопостачання залишається найгострішою проблемою майже кожного українського села.

 

При цьому у Державному бюджеті України на 2018 рік на виконання Загальнодержавної цільової програми на 2011-2020 роки «Питна вода України» передбачено 200 млн. грн. які можуть бути спрямовані лише на  будівництво та реконструкцію водозабірних споруд, очисних споруд, фільтрувальних станцій та оснащення лабораторій здійснення контролю якості води.

 

Нажаль, даний порядок не передбачає можливості повноцінного фінансування інших проектів для забезпечення людей питною водою у сільській місцевості, в першу чергу таких як будівництво та реконструкцію локальних водопроводів, водогонів, каналізаційних мереж водовідведення, гідротехнічних споруд тощо.

 

Разом із колегою Михайлом Довбенко запропонували розширити завдання Програми також на "будівництво, ремонт, реконструкцію групових водопроводів (очисних споруд, магістральних водоводів, розвідних мереж), локальних водопроводів, водогонів, каналізаційних мереж водовідведення, гідротехнічних споруд" і внесли відповідні зміни у законопроект №9020 («Про внесення змін до Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України на 2011-2020 рр."»)»  – розказав Руслан Демчак.

 

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму останньому засіданні одноголосно підтримав вказаний документ та рекомендував Верховній Раді України прийняти його у першому читанні.

 

Законопроект спрямований на забезпечення конституційних прав громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення громадян України, що проживають у сільській місцевості, питною водою в необхідних обсягах.

 

«Актуальність даного законопроекту є надзвичайно високою тому прошу колег-парламентарів зробити відповідальний крок на зустріч усім сільським громадам України і надати можливість фінансувати будівництво та реконструкцію водогонів також і у сільській місцевості» - резюмував народний депутат.