Руслан Демчак: НБУ повинен мати достатній набір інструментів для забезпечення безперебійного функціонування банківської системи

У ВР зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо уточнення окремих положень з питань банківського нагляду», реєст.№9067.

Як розповів один з співавторів законопроекту, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак, законопроектом пропонується посилити наглядову функцію Національного банку України, а також встановити чіткі законодавчі приписи щодо неможливості зупинення або припинення розпочатої процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку.

«Регулятор повинен мати достатній набір інструментів для забезпечення стабільного фінансового стану банків та безперебійного функціонування банківської системи. Тому, метою даного законопроекту є вдосконалення наглядової функції НБУ для забезпечення подальшого зміцнення банківської системи України та оздоровлення банківського сектору. Прийняття законопроекту дозволить наблизити національне законодавство до законодавчих рамок Європейського Союзу у сфері банківської діяльності», – пояснив Демчак.

Депутат переконаний в тому, що прийняття законопроекту підвищить якість виконання Нацбанком повноважень з нагляду, зокрема, у частині здійснення ним виїзного та безвиїзного нагляду, що у свою чергу забезпечить отримання НБУ більш повної та релевантної інформації про фінансовий стан банків.