Руслан Демчак: «Відтепер ради об’єднаних територіальних громад самі будуть вирішувати кому давати землі»

У липні завершився черговий відрізок роботи народних депутатів. Політологи вже назвали останній рік одним із найпродуктивніших не тільки за скликання, а й за всі роки незалежності.

Про результати діяльності Верховної Ради України ми говорили з народним депутатом по 18 виборчому округу (до якого входять: Немирівський, Погребищенський, Оратівський, Іллінецький та Липовецький райони – авт.) Русланом Євгенійовичем Демчаком.

 

- Руслане Євгеновичу якою є ваша оцінка роботи Парламенту та яких успіхів вдалося досягти за останній період.  

- За останній рік парламентарі, як суб’єкти законодавчої ініціативи, дійсно продемонстрували високу активність. Чого тільки варті ухвалення чотирьох ключових для розвитку країни реформ: судової, освітньої, пенсійної та медичної.

І запуск реформ вже дає свої результати. Вже більшість українців обрали собі сімейного лікаря, активно створюються опорні школи, почалось підвищення зарплат лікарям та вчителям, підвищуються пенсії.

Створенням Антикорупційного суду – завершено формування антикорупційної інфраструктури. Ухвалили закони про валюту, про транспланталогію та створили сучасний закон про дипломатію.

Слід відзначити потужне зміцнення обороноздатності України. Законом «Про Національну безпеку» закріплено новий вектор розвитку сфери оборони за стандартами НАТО для інтеграції в безпековий простір країн Заходу.

Вдалось вдосконалити законодавство щодо діяльності Українського культурного фонду та ухвалити низку інших надважливих законів.

- Як підсилилась підтримка агросектору?

- Надважливим є початок процедури передачі землі за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам. Ви пам’ятаєте, як видавалась у користування земля сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів невідомим людям із обласного центру? Це для об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже у минулому. Відтепер рада ОТГ сама буде вирішувати кому давати землі. Головна задача тепер міським, селищним та сільським радам об’єднались в ОТГ. Як це зробили Росошанська та Староприлуцька сільські ради у Липовецькому районі.

У Іллінецькому районі – Іллінецька міська об’єднана територіальна громада та Дашівська селищна об’єднана територіальна громада. У Немирівському районі – Немирівська міська об’єднана територіальна громада, Ковалівська, Мельниківська, Райгородська сільські та Ситковецька і Брацлавська селищні об’єднані територіальні громади.  А також у Оратівському районі – Оратівська селищна об’єднана територіальна громада

У 2018 році в Україні визначено правила держпідтримки агробізнесу. Відповідні зміни передбачені постановою КМУ №254.

Пріоритет при отриманні держпідтримки надається агропідприємствам, які займаються вирощуванням овочів у відкритому ґрунті, вирощуванням цукрових буряків, садівництвом і вирощуванням ягідних культур. Одночасно перелік видів діяльності претендентів на компенсацію доповнено такими позиціями: розведення дрібної рогатої худоби, розведення кроликів і свиней, розведення домашньої птиці (крім розведення курей і розведення птиці для отримання яєць).

Із важливих законопроектів, які було прийнято Верховною Радою в першому читанні: проект Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності. Зміни до закону направлені на спрощення доступу громадян України, які виявили намір створити або розширити сімейне фермерське господарство, до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Прийнятий у першому читанні законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України стосується протидії рейдерству» пропонує запровадити на законодавчому рівні дієві запобіжники для захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, удосконалити процедуру державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на них.

- Руслане Євгеновичу ви працюєте у Комітеті з питань фінансової політики та банківської діяльності. Про які зміни ви могли б зазначити у фінансовій сфері.

- Буквально у липні, спільними зусиллями, у співпраці з Президентом України, було впроваджено валютну лібералізацію – «безвіз для гривні».

Закон «Про валюту» дозволяє відкривати українським компаніям і українським громадянам поточні рахунки закордоном. Завдяки прийнятому закону також відмінено «правило 180 днів для розрахунку» за операціями з експорту.

Крім того, завдячуючи ініціативі Нацфінпослуг мною було внесена правка до Закону «Про валюту», яка дає можливість компаніям по страхуванню життя залучати страхові внески у валюті, розміщувати страхові резерви у валюті та робити виплати клієнтам із прив’язкою до валюти. Такі накопичення можуть бути альтернативою пенсіям, прив’язка до валюти захистить громадян (які є клієнтами таких компаній) від знецінення гривні в майбутньому.

Іще один важливий прийнятий Закон «Про відновлення кредитування» перекриває розповсюджені схеми неповернення кредитів і дає підставу для прогнозів по відновленню кредитування в Україні.

- Восени стартує нова сесія Верховної Ради. Які питання народні депутати будуть вирішувати в перчу чергу?

- На початок наступної сесії, в першу чергу, будуть розглянуті зміни у Виборчий кодекс України, актуальними залишаються питання зняття депутатської недоторканності, формування нового складу ЦВК, лібералізація податкового законодавства через заміну податку на прибуток на податок на виведений капітал, а також закони, які продовжать реформу сектора оборони. Що ж до фінансово-банківського сектору, то очікується прийняття законопроекту «Про установу фінансового омбудсмена», що разом із законом «Про удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» суттєво зміцнить захист споживачів фінансових послуг.

Не дивлячись що країна плавно заходить у виборчий рік, Парламент має наміри і потенціал продовжувати курс реформ. Підтримувати ініціативи Президента та Кабінету Міністрів.

 

Інтерв’ю для Іллінецької районної газети «Трудова слава» (серпень, 2018)