Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак заявив в інтерв’ю вінницькому виданню «VIN TOP».

За словами парламентаря, децентралізація успішно реалізовується, а її позитивні результати, завдяки яким розширилися повноваження органів місцевого самоврядування, сьогодні видно неозброєним оком.

«У Верховній Раді був прийнятий законопроект, який дозволяє не проводити додаткових виборів, якщо уже існуючі об’єднані територіальні громади приєднують до себе нові території й сільські ради. У первинному законі це передбачалося, але ми побачили, що почався супротив. При первинному створенні також був супротив, але тих громад, що мали приєднатися, бо вони боялися втратити контроль», – заявив Руслан Демчак.

За його словами, на другому етапі проведення реформи децентралізації, вже коли була створена об’єднана територіальна громада, для того, щоб приєднати ще одну сільську раду, треба було робити перевибори у всій об’єднаній громаді, а також переобирати щоразу голову ОТГ: «Тож самі голови об’єднаних територіальних громад стали пригальмовувати даний процес. Це спостерігалось не тільки в нашому окрузі чи Вінницькій області, а по всій Україні. І тому було логічним, що при проведенні довиборів в сільраді, буде розширюватись загальна кількість депутатів ради ОТГ на дві-три особи від кожної новоприєднаної сільської ради».

Руслан Демчак наголосив, що міжнародні донори дають кошти для створення стратегії в об’єднаних територіальних громадах.

«Особисто був присутній на презентації стратегії об’єднаної територіальної громади селища Дашева. Так от, вони чітко визначили пріоритети, розбили це по рокам, надали своє бачення реалізації проектів навіть через 3-5 років. Це логічно, бо, щоб побудувати будь-який будинок, потрібен проект, так і в об’єднаній територіальній громаді. Маючи стратегію, можна залучати фахівців, але, як показала практика, їх може бути значно менше, ніж зараз працює у районних структурах. Послуги ж для населення все більше і більше будуть надаватись дистанційно та швидко через ЦНАПи (Центри надання адміністративних послуг)».