Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак заявив на брифінгу у Верховній Раді, що ухвалений сьогодні у другому читанні та в цілому проект закону 6027—д дозволить банківській системи відновити кредитування та знизити ставки.

 

«Маю хорошу новину для учасників фінансового ринку. Сьогодні ми ухвалили проект закону 6027-д щодо відновлення кредитування. Від стабільності банківської системи виграють усі: і держава, і фінансові установи, бізнес та споживачі – громадяни України. Дуже довго банківська система була хвора. Зараз вона вилікувана, очищена, і переживає етап розвитку», – заявив Руслан Демчак.

 

Народний депутат відзначив, що законопроект 6027 дає можливість відновити кредитування в Україні: «За даними Національного банку, частка існуючих проблемних кредитів складає більше 57 відсотків, що фактично означає неспроможність більше половини позичальників сплатити свої зобов’язання. Більше того, переважна більшість боржників використовує усі наявні прогалини в законодавстві для уникнення відповідальності. Не дивно, що маючи такий негативний досвід, банки не мають мотивації кредитувати, кошти вкладаються в облігації внутрішньої державної позики, а також сертифікати Національного банку і не виконують свою основну функцію – перерозподілу коштів у систем її кредитування бізнесу. Даний законопроект спрямований саме на законодавче врегулювання прогалин, які використовуються несумлінними боржниками для уникнення виконання своїх зобов’язань.

 

Від ухвалення законопроекту очікуємо позитивний ефект, зменшення долі проблемної заборгованості і стимулювання і розвиток кредитування в Україні. Головна мета законопроекту – захистити права кредитора від несумлінного позичальника, з метою виконання своїх зобов’язань перед вкладниками. Для сумлінних позичальників законопроект не несе ризиків. Адже ставка по кредитам може бути зменшена при наявності впевненості кредитної установи у поверненні позичених нею коштів позичальнику. Сподіваюсь, ухвалений законопроект дозволить банківській системи виконувати свою головну функцію – кредитувати громадян та бізнес».