Руслан Демчак: «Ми не маємо права казати, що є тільки 8 банків, які будуть підтримані державою».

Сьогодні в ефірі народний депутат України фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак порівняв дії НБУ з хірургічним втручанням заради спасіння банківського організму в цілому.  «Зараз банківська система України проходить хоч і болісний, але процес очищення».

 «Станом на 16 січня – 23 фінансові установи перебувають на стадії ліквідації, а в 16 банків введена тимчасова адміністрація. Дуже прикро, що заручниками ситуації, що склалася у банківській сфері, стали кінцеві споживачі, громадяни України.

Однак є і позитивні сигнали - на базі одного з банків нещодавно вперше організовано перехідний банк, тобто його роботу відновлено, а отже є надія, що Фонд гарантування вкладів може не тільки ліквідувати банки, а й оздоровлювати, давати їм «друге життя» - коментує Руслан Демчак.

Інший шлях оздоровлення банків – їх рекапіталізація. На 2015 рік Національним банком та Міністерством фінансів виділено 36,5 млрд грн. на націоналізацію банків. Аналогічна  практика була у 2008 році, коли націоналізацію пройшли Укргазбанк, Родовід та банк Київ.

Коментуючи раніше озвучений НБУ список системно-важливих банків: "Приватбанк", АТ "Ощадбанк", АТ "Укрексімбанк", АТ "Дельта Банк", АТ "Райффайзен Банк Аваль", ПАТ "Укрсоцбанк", ПАТ "Промінвестбанк", АТ "Сбербанк Росії", Руслан Демчак зауважив, що цей перелік фінустанов не варто сприймати як виключний на націоналізацію. «Ми не маємо права казати людям, що є тільки 8 банків, які будуть підтримані державою. Ми повинні давати ринку коректні месиджі, адже ми всі знаємо, як гостро реагує споживач банківських послуг на некоректні заяви, і серед населення починається паніка. Рекапіталізація  може бути проведена і діючими акціонерами. А націоналізованимим можуть бути значно більше банків ніж зазначено у цьому переліку».

Відповідаючи на запитання журналіста про доцільність включення Сбербанку в список системно-важливих банків, Руслан Євгенович підкреслив, що в Україні немає іноземних банків, а є банки з зарубіжним капіталом, тобто Сбербанк Росії в Україні  - це українських банк, так само як Приват Банк чи Райфайзен Банк Аваль, і ці банки в такій же мірі можуть розраховувати на підтримку національного банку, як і інші українські банки.

Руслан Євгенович також висловив сподівання, що Національний банк утримає ситуацію, а банківська система стане стійкою, прозорою та керованою.