Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак зазначив у своєму виступі на Міжнародній конференції «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості», яка відбувається у Львові.

 

У конференції беруть участь міжнародні експерти з країн Європи, представники Leaseurope (Європейська федерація лізингових асоціацій), представники провідних європейських фінансових груп, а також депутати Верховної Ради, представники Національного Банку України, Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Загалом захід присвячено обговоренню проблематики та перспектив ринку лізингу в Україні, розширення його потенціалу за допомогою нових інструментів, поточної ситуації на ринку автопрокату та оперативного лізингу.

 

У своєму виступі Руслан Демчак зупинився на питанні законодавчого регулювання та новацій, що передбачено у законопроекті №6395 «Про фінансовий лізинг».

 

«Важливою метою законопроекту №6395 є забезпечення як захисту прав і споживачів (лізингоодержувачів), і лізингодавців (кредиторів). Це говорить про те, що правила, за якими буде працювати ринок, враховують інтереси всіх сторін», – пояснює парламентар.

 

Говорячи про переваги для лізингоодержувачів, народний депутат зазначив: «Новим законопроектом передбачено заходи по захисту інтересів споживачів. Так, протягом строку дії договору фінансового лізингу, йому забезпечується захист прав стосовно володіння та користуванням майном на рівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту прав власника. Фізична особа (окрім ФОП) має право без пояснення причин відмовитися від договору в односторонньому порядку не пізніше 14 календарних днів з дати його укладення. Крім того, у законопроект №6395 визначено обов’язковість надання споживачу доконтрактної інформації перед укладанням договору лізингу».

 

Пояснюючи нововведення законопроекту для лізингодавців (кредиторів) парламентар зазначив, що: “надається можливість витребувати компенсацію понесених витрат на відновлення предмету лізингу з несумлінного лізингоодержувача;чітко встановлюється, що авансовий платіж за договором фінансового лізингу не є залученими коштами лізингодавця, а є складовою частиною лізингових платежів за договором, що відшкодовують вартість об`єкта фінансового лізингу. Майно, що знаходиться у лізингу, прирівнюється до заставного майна з метою протидії шахрайству: розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення тощо (норма Кримінального кодексу України)”.