Інфографіка доступно ілюструє динаміку податкових змін за три останні роки. Очевидним є те, що державна політика переходить в передбачувану стадію стабільності. Як видно, переважна більшість податкових ставок залишилась без змін.

 

Змінами до Податковий кодекс передбачено вирішення питання щодо блокування податкових накладних / розрахунків, коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також здійснення індексації ставок податків, встановлених в абсолютних значеннях.

 

Крім того, документ забезпечує внесення змін до правил безмитного ввезення товарів на територію країни, у тому числі в міжнародних поштових та експрес-відправленнях; впроваджує низку стимулюючих та преференційних норм, зокрема, щодо надання пільг за окремими видами діяльності та на певні види продукції; врегульовує питання індексації нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та інші.

 

Реалізація Закону створить умови для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, у тому числі за рахунок збільшення ставок окремих податків, визначених в абсолютних значеннях, виконання зобов’язань України перед ЄС щодо поступового підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, стимулювання підприємницької діяльності та лібералізації умов ведення бізнесу, захисту прав платників податків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення прав суб’єктів господарювання.