Про це розказав на своїй сторінці у Фейсбук Руслан Демчак народний депутат Фракції Партії «Блок Петра Порошенка».

Парламентарій також зазначає, що розвиток освіти – один із головних пріоритетів для влади, оскільки від цього залежить майбутнє держави. В Україні триває реформа освіти та формування нової української школи. Вже затверджено концепцію нової школи, оновлені навчальні програми початкової, базової школи, а нині напрацьовується нова програма для старшої школи. Головне завдання освітньої реформи – дати не лише якісні знання дітям, а й навчити їх застосовувати ці знання у житті.

Водночас, одним із найважливіших завдань, визначених Урядом України, є створення опорних шкіл, мають не лише забезпечити якісну освіту, а й стати ядром сільських громад.

За даними на серпень цього року, в 7 із 24 об’єднаних територіальних громад Вінницької області вже сформовано власні органи управління освітою. Також прийнято рішення про створення 2 опорних закладів: ЗОШ І-ІІІ ст. смт Оратів (4 філії) та ЗОШ І-ІІІ ст. села Уланів (5 філій) Хмільницького району. Крім того, за оперативною інформацією відділів освіти, з початку навчального року буде функціонувати ще 12 таких закладів, з них 8 – в об’єднаних територіальних громадах та 4 – у Крижопільському районі.

За словами Міністра освіти та науки Лілії Гриневич за останні два роки в опорні сільські школи було інвестовано на шкільні автобуси 300 млн. грн. у 2016 р., цього року 200 млн. грн., на природничі кабінети минулоріч – 200 млн. грн., на ці ж кабінети цього року – ще 300 млн. грн., 300 млн. грн. тільки на ОТГ.

У переддень нового навчального року додамо, що загалом на підготовку навчальних закладів Вінницької області було витрачено 150 млн. грн. З державного бюджету залучено 51,5 млн. грн., із місцевих бюджетів - 59 млн. грн., позабюджетні кошти склали близько 39 млн. грн.

«Доречі, за кількістю шкіл Вінницька область посідає третє місце в державі після Львівської та Дніпропетровської, а тому залишатись осторонь реформ просто неможливо.

Мені приємно звітувати, що у цьому році на освітню сферу Іллінецького, Оратівського, Немирівського, Погребищенського та Липовецького районів вдалося залучити субвенції в розмірі понад 9 млн. грн. На ці кошти здійснюється ремонт та реконструкція шкіл та дитячих садочків, утеплення і заміна вікон, закупівля необхідного обладнання, шкільних парт, комп’ютерної техніки тощо.

Значна частина коштів вже пішла чи найближчим часом буде направлена на закупівлю парт та стільців для загальноосвітніх навчальних закладів. А це майже 3000 комплектів парт, що дозволяє оновити близько 300 учнівських класів!» - ділиться Руслан Демчак.

Так, протягом 2016 та 2017 років, нові комплекти парт та стільців у Липовецькому районі отримали Турбівська, Білозерівська, Вахнівська, Зозівська, Іванецька, Козинецька, Лукашівська, Росошанська, Староприлуцька, Білянська, Брицька, Косаківська, Костянтинівська, Нападівська, Новоприлуцька, Приборівська, Попівська, Скитківська, Славнянська, Струтинська, Сививківська, Трощанська, а також Липовецькі загальноосвітні школи №1, №2, №3 та Турбівські школи №1 і №2.

Для загальноосвітніх навчальних закладів Немирівського району виділено кошти на придбання понад 450 парт та більше 900 стільців. Нові комплекти меблів отримають Брацлавський навально-виховний комплекс №1-гімназія, Дубовецька, Криковецька, Муховецька, Сокілецька, Чуківська, Рачківська, Рубанська, Юрковецька, Зяньковецька, Вишковецька, Бугаківська, Вовчоцька, Новоселівська, Великобушинецька, Монастирська, Райгородська, Вищекропивнянська та  Ситковецька загальноосвітні школи.

Загальноосвітні школи Погребищенського району згодом оновлять парти та стільці для Степанківської, Дзюньківської, Новофастівської, Плисківської,  Гопчицької, Очеретнянської, Борщагівської, Павлівської, Ширмівської, Андрушівської, Розкопанської, Бухнівської, Саражинецької, Станилівської, Черемошненської, Булаївської, а також для Погребищенських загальноосвітніх шкіл I-III ступенів №1 та №2. Це понад 600 комплектів парт для дітей району.

В Оратівському районі 300 комплектів нових парт закуповується для загальноосвітніх шкіл смт Оратів та сіл Балабанівка, Новоживотів, Скоморошки, Чагів, Якимівка.

По Іллінецькому району передбачено закупівля більше 600 комплектів парт для Іллінецького НВК «ЗОШ I-III ступенів – гімназія №2», Іллінецької ЗОШ №3, Красненьківської, Жаданівської, Хрінівської, Бабинської, Кам'яногірської, Китайгородської, Криштопівської, Леухівської, Росоховатської, Слободищенської,  Копіївської, Купчинецької, Білківської, Кантелинської, Кальницької загальноосвітньої школи ім. Я. Івашкевича, Дашівських загальноосвітніх шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів, а також Дашівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

«Зазначу, що  наразі процедуру закупівлі проводять через Систему електронних закупівель «Прозоро» («ProZorro»). Головний результат – не тільки підвищення прозорості і ефективності закупівель, але й значна економія коштів (від 20 до 60%), що дозволяє на зекономлені кошти закуповувати додатково, наприклад,ті ж меблі для загальноосвітніх шкіл.

Для прикладу, тільки під час закупівлі парт та стільців для Липовецького району, завдяки системі «Прозоро» було зекономлено 146 тис. грн. Це значить, що за ці кошти буде додатково закуплено в середньому 210 комплектів парт та стільців і облаштовано ще до 20 класів» - резюмував Руслан Демчак.