Про це повідомив народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

«У порядку денному пленарного засідання на 23 лютого заплановано розгляд чотирьох законопроектів фінансового сектору. Законопроект про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків (№6010) та законопроект щодо уточнення окремих положень з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів (№4960-д) розглядатимуться у першому читанні.

У другому читанні будуть розглянуті законопроекти щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (№2456-д) та щодо регульованих ринків та деривативів (№3498).

Всі законопроекти враховують найкращі практики ЄС та імплементують європейські директиви. Сподіваюсь, народним депутатам ніщо не завадить приділити увагу даним законопроектам та прийняти їх», – зазначив народний депутат.

 

Довідка:

Законопроект №6010 має тимчасову дії до 1 серпня 2020 року і пропонується зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних та узгоджених дій з боку регулюючих органів.

Законопроект №4960-д розроблено з метою удосконалення та уточнення окремих норм законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів. Зміни націлені на перехід від кількісного аналізу до якісного, який передбачає зосередження уваги на поданні операцій за ознаками внутрішнього фінансового моніторингу шляхом зменшення кількості операцій, що подаються за ознаками обов’язкового фінансового моніторингу та покращенні якості подання інформації за критеріями внутрішнього фінансового моніторингу.

Законопроект 2456-д інтегрує покликаний відновити, а найголовніше, структурувати споживче кредитування в Україні за європейськими принципами. Законопроект встановлює вимоги до реклами послуг, розкриття інформації банками та небанківськими фінансовими установами та уповноважує регуляторів ринків визначати мінімальний обсяг інформації, яка повинна надаватися споживачеві за кожним видом фінансової діяльності (якщо це не врегульовано законодавством).

Розроблений законопроект №3498 вводить повноцінне регулювання ринку деривативів, зокрема приводить регулювання товарного біржового ринку до єдиних стандартів і визначає єдиний підхід до створення організованого ринку, незалежно від виду активу, який буде торгуватися на біржі.

 

solydarnist.org