Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, співавтор проекту закону Руслан Демчак розповів у коментарі прес-службі фракції.

«Зареєстрований  законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами» №6027, є фактично доопрацьованим законопроектом «Щодо стимулювання кредитування в Україні» №4529.

Члени комітету доопрацьовували його з урахуванням пропозицій Кабінету Міністрів України та зокрема Міністерства юстиції України» – зазначив парламентар.

За словами Демчака, наразі діюче законодавство України має низку прогалин, які знижують ефективність діяльності банківського сектору, блокуючи відновлення кредитування та створюючи зайві бюрократичні перепони. Зокрема це:

-  неефективний (формальний) інститут поруки, у тому числі існування широко застосовуваної схеми ухилення від виконання обов’язку за договором поруки шляхом ліквідації основного боржника-юридичної особи;

- наявність у законодавстві норм, які дозволяють припинити іпотеку в судовому порядку, незважаючи на наявність непогашеної заборгованості боржника перед кредитором;

- складний та ризиковий механізм визначення змінюваної процентної ставки;

- недосконалість інструментів позасудового врегулювання, що на практиці нівелює застосування цього способу урегулювання боргу;

- прогалини в законодавстві, які дозволяють відчужувати майно боржників без згоди заставодержателя тощо.

Як підкреслює Демчак, наявність таких прогалин у законодавстві,  дозволяє доволі успішно користуватись цим недобросовісним боржникам для того, щоб не повертати борги кредиторам та уникати відповідальності за невиконання своїх зобов’язань.

«Прийняття законопроекту №6027 має забезпечити вирішення проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і продукують додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів.

За умов захищеності прав кредиторів, банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників. Це, безумовно, сприятиме активному застосуванню кредитування, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.

Крім того, це додатково сприятиме залучення зовнішніх інвестицій, що вкрай важливо для України» – розповів Руслан Демчак.