Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Руслан Демчак , який серед ініціаторів законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо укладення договорів у вигляді електронного документа» (№6028), зазначив у коментарі прес-службі фракції.

«Сервіс електронного цифрового підпису (ЕЦП) став доступним в Україні з 2004 року. Основною метою стало прискорення документообігу, скорочення обсягів паперової документації, зручність її зберігання, заощадження часу і витрат, пов’язаних з укладанням договорів і їх пересилкою.

Однак, в чинній редакції Цивільного кодексу України наявна недосконала техніко-юридична конструкція, що передбачає укладання договорів на електронних носіях лише після підписання паперових зразків відповідних аналогів.

Законопроектом №6028 передбачено усунення штучних перешкод, шляхом зняття обов’язку на початку фіксувати власні правочини на папері та проставляти на першому договорі власноручні підписи» – пояснив Руслан Демчак.

Відповідні зміни передбачено внести до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України «Про банки і банківську діяльність».