Звіт по роботі Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності за 4 сесію VIIІ скликання

За період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2016 року) Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності було проведено 14 засідань. В тому числі, 20 травня 2016 року відбулось виїзне засідання у місті Вінниця, організоване заступником Голови Комітету Демчаком Р.Є.

На засіданнях Комітету було розглянуто 30 питань порядку денного, внесено на розгляд Верховної Ради України 17 законопроектів з попереднім висновком головного Комітету. Наразі очікують розгляду 18 законопроектів.

До секретаріату Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності за четверту сесію надійшло на опрацювання 1312 документів, 211 звернень громадян та 11 інформаційних запитів.

Прийнято в цілому Закон України про фінансову реструктуризацію (реєстр. №3555), Постанову про звільнення членів Ради Національного банку України (реєстр. №4323), Постанову про призначення членів Ради Національного банку України (реєстр. №4923).

Прийнято в першому читанні 4 законопроекти:

Проект Закону про страхування (реєстр. №1797-1);
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. №3498);
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (реєстр. №2456-д);
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (реєстр. №3739).

Направлено на повторне перше читання 2 законопроекти, які стосуються реструктуризації зобов'язань громадян України за споживчими кредитами в іноземній валюті.

Протягом звітного періоду було проведено понад 50 засідань робочих груп, нарад та зустрічей по доопрацюванню низки законопроектів. Під головуванням Демчака Р.Є. відбулось 21 засідання. Зокрема робота найбільшою мірою проводилась в частині доопрацювання законопроектів про споживче кредитування (реєстр. №2455) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (реєстр. №2456-д), про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстр. № 3498) та про страхування (реєстр. №1797-1).

Крім того, Демчак Р.Є. як постійний член групи, систематично працював в складі цільової команди реформи фінансового сектору (реалізація Комплексної Програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року) щодо статусу реалізації проектів з виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 р.