Про це зазначив народний депутат Фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак по завершенню засідання комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності.

«Сьогодні профільний Комітет схвалив та рекомендував винести на голосування до Верховної Ради у другому читанні та в цілому Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)» (№ 3498).

Прийняття законопроекту забезпечить можливість надання учасниками ринків капіталу більш широкого спектру фінансових послуг, сприятиме ефективному розвитку ринків похідних цінних паперів та деривативів, а також дозволить у майбутньому отримати прозорі ціни на будь-який актив для усіх учасників ринку.

Держава отримає репрезентативні біржові цінові індикатори, покращиться управління ціновими ризиками, знизяться ризики невиконання угод контрагентами, в свою чергу єдина інфраструктура та уніфіковані підходи стимулюватимуть інвестиції та економічний розвиток держави» - розказав Демчак.

 

Парламентар підкреслив, що законопроект також спрямований на підвищення інституційної спроможності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема законопроект  №3498:

1) закріплює правовий статус та надання відповідного рівня захисту працівникам НКЦПФР;

2) запроваджує режим професійної таємниці для працівників НКЦПФР (в т.ч. колишніх) із забороною розголошувати інформацію, отриману під час виконання службових обов’язків;

3) забезпечує можливості НКЦПФР самостійно здійснювати контроль за всіма учасниками ринків капіталу;

4) врегульовує питання міжнародного співробітництва НКЦПФР.

 

«Протягом опрацювання законопроекту до другого читання до комітету надійшло 678 пропозицій від народних депутатів України, з яких було враховано – 450.

Над законопроектом плідно попрацювала робоча група, до якої входили представники Комітету, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, представники усіх ринків фінансових послуг та фахівці, які здійснювали первинну підготовку законопроекту.

Законопроект спрямований на впровадження на ринках капіталу України передової міжнародної практики, в тому числі останніх законодавчих змін в Європейському Союзі, а саме рекомендацій Міжнародної асоціації свопів та деривативів, Директиви Європейського Парламенту та Ради про ринки фінансових інструментів та Регламенту Європейського Парламенту та Ради про ринки фінансових інструментів, а також Регламенту Європейського Парламенту та Ради про позабіржові похідні інструменти, центральних контрагентів і торгові депозитарії» - зазначив Демчак.