За ініціативи та підтримки народного депутата фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслана Демчака, сьогодні відбулось відрядження до Тернопільської області для селищних голів п’яти районів Вінницької області (Поребищенського, Оратівського, Немирівського, Іллінецького та Липовецького).

«У лютому для голів було проведено семінар на тему «Добровільне об’єднання територіальних громад», на якому був присутнім Володимир Плетюк Голова Шумської територіальної громади (Тернопільська область). Він на власному прикладі об’єднання територіальної громади  розповів присутнім про нюанси впровадження ініціатив з децентралізації та об’єднання, а також про те, які заходи необхідно впроваджувати для мінімізації ризиків на усіх етапах реформування.

Мета нашого сьогоднішнього візиту до Шумської об'єднаної територіальної громади – побачити на практиці, які можливості відкриваються для громад та для їх жителів» - пояснює Руслан Демчак.

Тернопільщина – одна з лідерів у проведенні реформи децентралізації. Тут вже утворено 26 громад із 159 в Україні. Крім того, 9 з них повністю готові до чергового етапу реформування і подальшого розвитку.

У підпорядкуванні Шумської об'єднаної територіальної громади 19 сіл.

«Наша зустріч розпочалась із презентацій та жвавої дискусії із старостами сел Рохманів, Сураж та Потутосів щодо реальних прикладів. Далі ми відвідали села Тилявка, Угорськ, Кременець, Почаїв, Рохманів.

Зокрема, зупинюся на двох об’єктах. По-перше, вінничанам показали очисні споруди у місті Шумськ, які були реконструйовано за рахунок фінансування з боку Державного фонду регіонального розвитку та відповідного співфінансування з міського бюджету» - розповідає Демчак.

Згідно проекту, об’єкт оснащено високоефективним енергоспоживаючим обладнанням, що дозволить заощаджувати значні обсяги електричної енергії та зберегти на найближчий час тарифи на послуги централізованого водовідведення в діючих розмірах.

У Почаєві Кременецького району, делегація мала нагоду відвідати поліцейський відділок, який днями було відкрито керівником Національної поліції України Хатією Деканоідзе, із врученням сучасних автомобілів. 

Як пояснив парламентар, проект по створенню поліцейських станцій дозволяє правоохоронцям бути більш оперативними та мобільними для жителів віддалених населених пунктів. Зокрема, станція  Почаїв обслуговуватиме майже 20 прилеглих населених пунктів.

«Сподіваюсь, дана поїздка слугуватиме гарним прикладом та стимулюватиме вінницьких селищних голів реалізувати задумане по об’єднанню територіальних громад Вінницької області якнайшвидше. Адже головне, щоб мешканці нашого краю відчули реальні зміни» - резюмував Демчак.