Демчак: Банківський сектор має бути системою, яка оптимально перерозподіляє капітали для фінансування і створення росту для економіки

На засіданні Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності було презентовано проект Стратегії розвитку банківської системи України до 2020 року.

В рамках свого виступу, заступник голови комітету, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка»  Руслан Демчак, зазначив, що на сьогодні є комплексне бачення поточного стану основних проблем у банківській системі, що в тому числі представлено у проекті Стратегії розвитку банківської системи України до 2020 року, в розробленій та затвердженій Національним банком України Комплексній програмі розвитку фінансового сектору України до 2020 року, а також аналіз проблем політики НБУ щодо монетарного і валютного регулювання.

Апелюючи до слів заступника голови правління НБУ щодо «очікування стабілізації макроекономічних показників», Руслан Демчак зазначає, що таке очікування може затягнутись на невизначений термін: «В нас згортаються проекти по кредитуванню. За рахунок того, що наші банки не кредитують і зовнішні джерела у нас закриті. Дійсно, є нестабільність, війна. Відповідно, немає розвитку, немає тих позичальників, які б могли обслуговувати ці кредити. Нам потрібно розірвати це коло.

Вважаю, що необхідно дивитись на ринок із позиції споживача банківських послуг, того, хто розвиває економіку. І регулювання банківської системи має фінансово забезпечувати зростання економіки. Якщо з цієї позиції подивимось, то і ріст макроекономічних показників пришвидшиться. Це взаємопов’язані процеси» – пояснює парламентар.

Руслан Демчак зазначає, що банківський сектор України перебуває не на найкращому етапі розвитку, але багато змін можливо втілити  прийняттям не законів, а відповідних постанов НБУ.

«Наприклад, НБУ може розробити середньострокові інструменти і надати можливість банкам, які фінансують реальний сектор, навіть давати рефінансування. Це є глобальним трендом, наприклад, Банку Англії, Європейського центрального банку.  Я вважаю, що це можливо зробити і в Україні. Потрібно змінити відношення до банків. Необхідно перейти до структурного підходу розвитку банків. В першу чергу, робити ставку не на рівень капіталу,  а  на його загальну структуру, чи відповідають строки активів і пасивів один одному тощо.

Вважаю, що банківський сектор може стати стабільним і фінансово прибутковим. Він має бути системою, яка оптимально перерозподіляє капітали для фінансування і створення росту для економіки. Саме з такої позиції нам і потрібно вести дискусію» – резюмував Демчак.

На кінець свого виступу, Руслан Демчак зазначив, що має намір винести розгляд проекту Стратегії розвитку банківської системи України до 2020 року на засідання Цільової команди реформ фінансового сектору, для того щоб доповнити документ саме із акцентом стимулювання економіки України.

 

solydarnist.org