Руслан Демчак: Держава повинна підтримати ті громади, які об’єднуються поза перспективним планом

Народний депутат України, член фракції партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак вважає, що держава повинна підтримати ті громади, які ініціюють об’єднання, не дотримуючись  перспективного плану, запропонованого Урядом. Про це він заявив у програмі «Трибуна» на каналі «Вінтера».

«Дуже важливо зараз підтримати такі громади. Щоб показати, що у тих громадах, які ризикнули об’єднатися, збільшилися бюджети, вони підтримуються державою. І ті села, які побояться це зробити зараз, через рік-два побачать результати на прикладі, і також доєднаються. А в межає тільки перспективного плану можна чекати і п’ять, і десять років», – сказав Руслан Демчак.

Парламентар додав, що фінанси, які формуються на території об’єднаної громади, у ній будуть залишатися. Важливо, аби ними правильно розпорядилися компетентні керівники.

«Нині бюджетна децентралізація навіть випередила адміністративну. Сільські громади отримали кошти, які подекуди в 2015 році навіть не освоїли», – зауважив Руслан Демчак.

Він навів приклад об’єднаної громади в Піщанському районі на Вінниччині, у яку увійшли дві сільські ради і в результаті отримали із бюджету 3 млн. гривень на підтримку інфраструктури.

«Ми, депутати Верховної Ради, будемо працювати з Кабінетом Міністрів, щоб забезпечити фінансування для об’єднаних громад, незалежно від того, об’єдналися за перспективним планом чи поза ним», – підсумував Руслан Демчак.

 

http://solydarnist.org/