Руслан Демчак виступив із ініціативою щодо поліпшення соціального захисту учасників АТО та членів їхніх сімей

Руслан Демчак виступив із ініціативою щодо поліпшення соціального захисту учасників АТО та членів їхніх сімей шляхом надання їм соціальної допомоги.

Народний депутат запропонував внести зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції (№3339). Передбачається, що до сукупного доходу сім’ї, при призначенні допомоги, не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

Прийняття законопроекту дозволить покращити матеріальне становище малозабезпечених сімей, батьки яких беруть участь у АТО.

Чинне законодавство передбачає, що розрахунок середньомісячного доходу сім’ї базується на сукупному доході усіх її членів з усіх джерел надходжень упродовж шести місяців, які передують місяцю звернення щодо призначення державної соціальної допомоги. У переважній більшості військовослужбовці, які беруть участь у антитерористичній операції, позбавлені можливості матеріально (фінансово) допомагати своїм сім’ям, адже їх заробітна плата йде на власне утримання в зоні АТО.

Тобто наразі це грошове забезпечення учасника АТО враховується до середньосукупного доходу сім’ї і така родина не отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, щомісячний розмір якої становить для однієї дитини до 3 років – 770 грн, а для двох дітей до 2111 грн. Законопроектом пропонується змінити дану норму закону, щоб підвищити матеріальне становище цих громадян, та надати реальну соціальну підтримку.

Слід зазначити, що аналогічна норма щодо не врахування доходу військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на час її проведення, діє при розрахунку та призначенні житлових субсидій. Тому її запровадження при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям є логічним та доцільним.

Законопроект підтримали: Міністерство соціальної політики України, Міністерство оборони України, Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні та Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Профільний Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроект за основу та в цілому.