Руслан Демчак: «Громади, які почнуть процес об'єднання сьогодні – до квітня зможуть його завершити»

За ініціативи народного депутата України Руслана Демчака, для представників п’яти районів Вінницької області (Немирівського, Пегребищенського, Липовецького, Іллінецького та Оратівського районів) було організовано та проведено роз’яснюючий семінар на тему «Добровільне об’єднання територіальних громад».

У своїй презентації Демчак детально пояснив про повноваження, яких набудуть територіальні громади, і яка від цього буде економічна ефективність. Розповів про етапи та строки об’єднання громад, а також форми державної підтримки добровільних об’єднань і законні інструменти, які отримають на місцях, що врешті дасть можливість реалізувати нові повноваження органів місцевого самоврядування.

«У Державному фонді регіонального розвитку на 2016 рік передбачено 1 млрд.грн. для створення інфраструктури об'єднаних територіальних громад та їх адміністративних центрів. Передбачено також механізм стимулювання громад  до об’єднання: об’єднані відповідно до перспективного плану громади отримують дохідну базу та видаткові повноваження, як у міст обласного значення.

Громади, які почнуть процес об'єднання сьогодні – до квітня зможуть його завершити» - зазначив у своєму виступі Руслан Демчак.

На запрошення депутата, на захід приїхав Володимир Плетюк Голова Шумської територіальної громади (Тернопільська область), який на власному прикладі об’єднання територіальної громади  розповів присутнім про нюанси впровадження ініціатив з децентралізації та об’єднання, а також про те, які заходи необхідно впроваджувати для мінімізації ризиків на усіх етапах реформування.

Від Вінницької облдержадміністрації на семінарі були присутніми та виступали Олександр Горба заступник директора Департаменту фінансів, Надія Насіковська заступник директора Департаменту регіонально-економічного розвитку та Інеса Ратушняк начальник управління організаційної та кадрової роботи апарату.