Демчак: Всі рішення по оновленню Уряду будуть прийматись тільки після його звіту

Про це народний депутат від фракції Партії “Блок Петра Порошенка” сказав у коментарях журналістам.

За його словами, вчорашній список кандидатур до Уряду, який начебто визначила фракція БПП, є рекомендаційним і він обов’язково буде обговорюватись на Раді Коаліції.

«Ми готові відстоював своїх кандидатів, але в нормальній змагальній дискусії. В цьому списку немає пропозиції по зміні Прем’єр-міністра України. Більшою мірою наша фракція схильна не до зміни Уряду, а до консолідації та перезавантаження.

Зараз депутати Верховної Ради України чекають на звіт Яценюка А.П. Спочатку Прем’єр-міністр хотів, щоб кожен міністр виступав по 5 хвилин, але ми відхилили таку пропозицію. Оскільки він керівник і більшою мірою відповідальність лежить на ньому», – розповідає Демчак.

Як зазначає народний депутат, після оприлюднення та обговорення звіту, може бути декілька сценаріїв розвитку подій.

Перше – це висловлення недовіри чинному Уряду разом із Прем’єр-міністром і відповідно повна заміна його складу. Друге – це перезавантаження та удосконалення Уряду  із частковим оновленням складу. Третє – найняти технократичний Уряд. Суть в тому, що винаймаються професіонали за контрактом, які виконують локальну задачу – Коаліційну угоду. Але, протягом наступних десяти років, така особа не може балотуватися на посади Президента або повторно на посаду Прем’єр-міністра.

«Я вважаю, що Україна сьогодні програє тим, що у нас немає постійного рекрутингу на ТОПові посади чиновників. В нас має бути постійно «лавка запасних». У нас її, на жаль, немає.

Так по теперішній ситуації, із 8 запропонованих кандидатів на посади міністрів 7 осіб – це діючі народні депутати. Це говорить про те, що ми доволі короткозоро підходимо до вибору» – резюмував Руслан Демчак.