Руслан Демчак: «Україна може допомогти Казахстану торгувати в європейській зоні вільної торгівлі»

Казахстан може стати для України сухопутними дверима в Китай, а Україна для Казахстану - вікном у Європу. Такою думкою поділився народний депутат України, керівник міжпарламентської групи дружби «Україна-Казахстан» Руслан Демчак беручи участь у бізнес-форумі в Астані.

 

«Якщо Україна вибрала європейську інтеграцію, це не означає, що ми не будемо співпрацювати з країнами азіатського регіону. Чого вартий один Китай, а по дорозі до Китаю у нас проходить дорога через Казахстан, тому, якщо Казахстан може стати нам сухопутними дверима в Китай, то ми можемо стати для Казахстану вікном у Європу», - зазначив Руслан Демчак.

 

За його словами, казахстанські бізнесмени та державні холдинги можуть співпрацювати з українськими компаніями, які матимуть можливість безвізової торгівлі з Європою, і, відповідно, набувати такий же статус, торгуючи з європейськими країнами в зоні вільної торгівлі.

 

Крім того, Демчак підкреслив, що в Україні створена міжпарламентська група дружби між країнами, куди входять близько 15 депутатів верховної ради України. Аналогічні групи є в двох палатах парламенту РК.

 

«Ми вже приїжджали до Казахстану з офіційним візитом. Підписали меморандум про співпрацю і наше завдання зараз контролювати ті домовленості, які були підписані між нашими урядами. Також створений протокол від 16 липня про економічне співробітництво між двома урядами. Він описує всі галузі економіки, в яких є пересічні точки дотику і інтереси між нашими країнами», - зазначив депутат.