Прийняття закону №2045а – надасть змогу підвищити суми надходжень до Фонду гарантування вкладів від реалізації активів неплатоспроможних банків, прискорить початок виплати вкладникам, що зменшить соціальну напругу та підвищить довіру вкладників

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні закон №2045а щодо удосконалення гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з українського ринку.

 

Як пояснив Руслан Демчак даний закон входить в «матрицю Міжнародного  валютного фонду» і є обов’язковим для прийняття з метою отримання наступного траншу на підтримку фінансового сектору України у розмірі 500 млн доларів.

 

«Вказаний законопроект розроблявся групою фахових експертів із Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, фахівців Національного банку України, Міністерства фінансів України, народних депутатів України та експертної підтримки з боку Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Сподіваюсь, що до 30 червня, як вимагає цього МВФ, депутати приймуть закон №2045а у другому читанні» - зазначає заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

 

Законопроект спрямований на удосконалення процедури виведення з ринку неплатоспроможних банків, у тому числі запроваджується модель консолідованого офісу, що дозволить Фонду гарантування вкладів фізичних осіб більш ефективно та менш затратно здійснювати управління активами неплатоспроможних банків з метою задоволення більшого кола вкладників та кредиторів таких банків.

 

Парламентар пояснює, що законопроектом також передбачається суттєве посилення захисту прав вкладників.

 

«В цілому прийняття закону надасть змогу підвищити суми надходжень до Фонду від реалізації активів неплатоспроможних банків, прискорить початок виплати вкладникам, що зменшить соціальну напругу та підвищить довіру вкладників до банківської системи» - резюмує Демчак.