24 квітня у місті Липовець за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка та народних депутатів України Руслана Демчака, Миколи Кучера, Петра Юрчишина відбувся форум «Перші кроки територіальних громад на шляху децентралізації влади».

Захід проведний за ініціативи народного депутата України - Руслана Демчака для голів сільських, селищних, міських рад Немирівського, Іллінецького, Оратівського та Погребищанського районів.

В ході зібрання перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко детально розповів про особливості впровадження законодавства щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

 «Дана реформа має три базові елементи: об'єднання громад, наділення їх повноваженням і наділення їх коштами. У нас прийнятий закон про добровільні об'єднання територіальних громад. Більше того цей закон дає фінансовий стимул до об'єднання. Зараз у всіх територій є можливість самостійно визначати не тільки рівень податків, а й базу оподаткування. Громади самі чітко мають зрозуміти, яким чином їм краще об'єднатися і що це їм дасть. Якщо ви хочете, щоб ваша громада була самодостатня будьте активними і не бійтеся робити крок вперед. Тільки від активності громад залежить їх майбутнє. До речі, добровільне об'єднання стимулюватиме виховання груп та організацій активних людей. А вони ефективніше та активніше виховуються у великих територіальних громадах, які фінансово спроможні себе утримувати» – зазначив Андрій Гижко.

Інформацію по бюджетній децентралізації, як чинника забезпечення економічної безпеки держави презентував присутнім народний депутат України, заступник голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності - Руслан Демчак.

«Успішна реалізація реформи бюджетної децентралізації, яка триває на нинішньому етапі, спрямована на підвищення фінансової незалежності місцевих бюджетів і рівня фінансової забезпеченості делегованих повноважень, упорядкування відносин між місцевими та державним бюджетами, підвищення ефективності використання бюджетних коштів» - заявив Руслан Демчак в рамках конференції.

Своє бачення, щодо перших кроків територіальних громад на шляху децентралізації влади висловили народні депутати України по 13 та 17 виборчих округах – Петро Юрчишин та Микола Кучер.

Не менш важливим питанням, яке цікавило присутніх учасників форуму - «Децентралізація місцевих фінансів. Перші кроки виконання місцевих бюджетів за І квартал 2015 року» з приводу якого виступив директор департаменту фінансів облдержадміністрації – Микола Копачевський.

Робота форуму відбулася у форматі запитань-відповідей, керівники сільських, селищних та міських рад мали змогу висловити своє бачення та обговорити почуте.

Захід проведений з метою напрацювання спільних рішень щодо впровадження реформ територіальними громадами та місцевими органами державної влади Вінниччини.

 

За матеріалами ЗМІ