Руслан Демчак: Округ, в якому я балотуюсь – це моя «мала Батьківщина», я тут народився, я знаю людей та проблеми, з якими вони щодня стикаються. І тому я знаю, що треба робити, аби їм допомогти

- Руслане Євгеновичу, рівень довіри до Верховної Ради завжди був не високим. За даними соціологічних досліджень він складає 12%. Давайте відверто поговоримо про те, чому люди мають голосувати за Вас?

- Верховна Рада віддзеркалює наше суспільство, туди потрапляють абсолютно різні люди. Але мені не соромно за мою особисту роботу тому, що я відповідально ставлюсь до всього чим займаюсь. (Авт. - за даними агенції «Слово і Діло» Руслан Демчак зазначений як найвідповідальніший депутат за рівнем виконання передвиборчих обіцянок серед усіх 441 народних депутатів). Я точно знаю, що жителям Немирівського, Іллінецького, Оратівського, Погребищенського та Липовецького районів за мене не соромно.

Я іду в парламент, бо нам потрібно продовжити шлях до ЄС та не допустить проросійського реваншу в Україні.

Стандарти ЄС – це висока якість життя для кожного українця, економічне зростання, продовження курсу на децентралізацію, яка гарантує зростання місцевих бюджетів та розвиток місцевих громад.

ЄС – це справжня незалежність від імперської Росії. А НАТО – це безпека для кожної родини, гарантія миру у Європі та в Україні.

Одразу запитаємо, як ви вважаєте, яким має бути депутат?

Він має володіти такими якостями, як чесність перед людьми, порядність – коли людина не вкраде бо «погано лежить».

Патріотизм – необхідно щиро любити свою землю, батьків, культуру.

Але й не менш важливо при цьому мати фаховість і компетентність – депутат повинен мати юридичні навички, фінансову грамотність, розбиратися у бюджетних трансферах і правових питаннях, щоб реально надавати підтримку своїм виборцям, громадам, державі.

Ваша нова передвиборча програма має назву «Європейська Україна». Що ви вкладаєте у цю назву.

- Я завжди виступав за Євроінтеграцію, яка є невіддільною від Євроатлантичної інтеграції. Набуття Україною членства в НАТО та ЄС є тим пріоритетом, який я підтримую, який закріплений у Конституції України. І моя програма – це план заходів, що наближають українську місцеву громаду та Україну в цілому по інфраструктурним, соціальним та духовним критеріям до європейських стандартів.

Багато кандидатів до Верховної Ради обіцяють змінити закони не розуміючи, що Україна вже підписала Угоду про Євроасоціацію. Згідно із якою закони, що прийматимуться в Україні прописані Євродирективами.

Європейська директива – це своєрідна інструкція для створення закону у тій чи іншій галузі. Директиви передбачають синхронізацію  законодавчих  баз країн до єдиного стандарту. Загалом, такі підходи стосуються не лише тих країн, що планують вступ, а й для тих, що вже входять до ЄС. Якщо Україна синхронізує свої законодавчі бази до європейських стандартів, тоді нам буде легше влитися до Європейського Союзу. Це доречі стосується і соціальної політики, пенсій, умов праці та інших соціальних стандартів.

Ми маємо зробити це!

- Доречі про соціальний захист. Маючи важелі впливу у Верховній Раді, які ініціативи ви б просували та підтримували. 

- Головна умова – соціальний захист повинен бути достатнім для повноцінного життя кожного, хто отримує пенсію чи іншу соціальну допомогу. Мінімальна зарплата та пенсія мають бути підвищені мінімум втричі, а соціальні виплати повинні бути монетизовані.

Ситуація в країні вносить  і свої пріоритети щодо спрямування державних коштів. Вже не один рік і для мене є першочерговим законодавче забезпечення соціальних виплат і пільг учасникам АТО та членам їх родин.

Серед останнього, зазначу свій законопроект, який чекає розгляду Верховною Радою, – №8058 «Щодо надання пільг дітям учасників бойових дій антитерористичної операції».

Ми маємо зробити це!

- Одним із перших пунктів у вашій програмі є розвиток медицини, чи залишиться він пріоритетним і надалі?

- Для мене важливо, щоб кожен житель нашого округу міг отримати якісне медичне обслуговування. Тому я цілком підтримую розпочату медичну реформу, головною метою якої є можливість отримання громадянином безкоштовного сучасного медичного обслуговування та оплату державою медичних препаратів та ліків.

У 2018 рік було реалізовано перший етап реформи. Первинна ланка. Пакет безкоштовних послуг передбачає на первинному рівні, отримання консультації сімейного лікаря та безкоштовні обстеження.

Вторинний рівень – 2019 рік – другий етап реформи, що стосується поліклінік, що працюють переважно на базі районних лікарень. Закупається комп’ютерна техніка та програми для підключення лікарів поліклінік до «електронної системи здоров’я». 

Третинний рівень – 2020 рік – третій етап реформи на високоспеціалізованому рівні надання медичної допомоги. Національна служба здоров’я оплачуватиме перебування в стаціонарі та операції пацієнтам, які мають направлення від сімейного лікаря.

У своїй програмі я зазначаю одним із пріоритетів – проведення комплексної модернізації медичних закладів усіх рівнів, чим займався протягом останніх п’яти років і планую продовжувати надалі. В тому числі і за мого сприяння, для наших п’яти районів було закуплено медичне обладнання та проведено реконструкцію медичних закладів на понад 10,5 млн. грн.

Тому, безперечно для мене залишається актуальними питання територіальної доступності медичної допомоги усім жителям, незалежно від їх соціального становища або місцезнаходження.

Окреме питання – підвищення оплати праці медичних працівників. Вектор вже задано, зміни у фінансуванні медиків первинної ланки вже відчутні. Тому на законодавчому рівні я продовжуватиму працювати у цьому напрямку та всіляко підтримувати підвищення оплат медикам.

Ми маємо зробити це!

-  Розвиток системи освіти – також ваш пріоритет. Що ви плануєте робити у цьому напрямку?

- Мої батьки – вчителі, і повірте, як ніхто, розумію, наскільки важливим є збільшення оплати праці вчителів та якого покращення потребує матеріально-технічне забезпечення шкіл по всій Україні. Особливо це стосується сільських шкіл, які закриваються і діти з яких мають отримувати знання через подолання труднощів. І я дуже хочу, щоб діти сіл, селищ та невеликих міст мали гідні умови навчання на рівні з дітьми великих міст.

Можу зазначити, що в цьому напрямку докладав чимало зусиль в останні роки. Сьогодні школи нашого округу забезпечені новими партами, стільцями та меблями. Закуплено більше 2500 нових парт. Школи отримали інтерактивні навчальні комплекси на понад 300 тис. грн.

Понад 50 шкіл та садочків було відремонтовано.

На ці оновлення та матеріально-технічне оснащення шкіл, в тому числі впровадження енергозберігаючих технологій із реконструкцією будівель, ремонтом дахів та заміною вікон залучено – 34 млн. грн. Нам вже вдалось реалізувати 131 проект.

В рамках реформи середньої освіти, реалізується два основних проекти «Опорна школа» та «Нова українська школа» (НУШ).

Проект «Опорна школа» передбачає оновлення матеріальної бази кабінетів математики, фізики, хімії, біології. Проект «Нова українська школа» передбачає оновлення класів початкової школи згідно сучасних стандартів.  Щорічно оновлюється перший клас. Також включає зміни методики викладання. 2019-2020 навчальний рік – це вже другий рік реформи. Наші «першопроходці» вже другокласники.

Також відбуватиметься осучаснення змісту освіти, яка повинна почати орієнтуватись на пріоритети старшокласників, ринку праці.

Ми маємо зробити це!

- Давайте в розрізі освітньої галузі поговоримо і про розвиток спорту та відновлення християнських цінностей? Це окремий блок вашої програми.

-  Для розвитку спорту, завдяки зусиллям нашої команди, за останні 5 років вдалось залучити понад 15 млн. грн. та реалізувати 63 проекти. Це будівництво нових футбольних майданчиків, облаштування стадіонів, закупівля спортивного інвентарю, встановлення тренажерів тощо.

Отже, обіцяю, що створення нових спортивно-оздоровчих та культурно-духовних центрів буде продовжено мною і надалі.

Щодо галузі культури, то тут важливим є поширення та підтримка сучасної проукраїнської патріотичної ідеології і, звичайно, духовних цінностей, які у в Україні завжди були на високому рівні.

Ми маємо зробити це!

Наш округ є переважно сільськогосподарським. Як Ви бачите розвиток агропромислового комплексу?

-  Мій пріоритет – це створення контрольованого ринку землі сільськогосподарського призначення. Право на власність – норма, що зазначена у Конституції України.

Я завжди виступав за зняття мораторію землі, щоб у власників земельних паїв не забирали права на їх реалізацію. Люди мають право отримувати кошти за майно, що їм належить.

Для створення в Україні контрольованого ринку земель сільгоспризначення, необхідно зробити наступне:

Перше – завершення судової реформи в Україні. Друге – прийняття Закону України «Про ринок землі». Третє – зняття мараторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Підкреслю, що весь процес має відбуватись в такій суворій послідовності, як зазначено.

До процесу розробки Закону України «Про ринок землі» повинні бути залучені аграрії. Вони мають отримати зрозумілі, прозорі, комфортні умови згідно цього закону.

Крім того, я послідовно виступаю за підтримку встановлення принципу справедливого розподілу прибутку між сільськогосподарськими товаровиробниками та посередниками. Ціни на молоко є особливим фокусом моєї уваги. Я є автором законопроекту №2089 «Щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села». Ціна на молоко має бути не менше 10 грн за літр.

Ще один вектор моєї уваги – встановлення відповідальності за заподіяння шкоди родючим властивостям земель та навколишньому довкіллю.  

Ми маємо зробити це!

- Інфраструктурний розвиток. У вашій програмі є окремий розділ. Розкажіть про це.

- Округ, в якому я балотуюсь – це моя «мала Батьківщина», я тут народився, я знаю людей та проблеми, з якими вони щодня стикаються. І тому я знаю, що треба робити, аби їм допомогти.

Протягом моєї каденції було отримано понад 10 тис. звернень від жителів нашого округу. І за п’ять років нам вдалося залучити понад 88,7 млн. грн. на будівництво водогонів, реконструкцію освітніх та медичних закладів, ремонт доріг, освітлення вулиць, реалізацію енергозберігаючих технологій. Однак, нам є куди рухатись, попереду ще багато роботи.

Сьогодні місцеві громади отримали значно більше повноважень в порівнянні з попередніми роками, в тому числі і більшу суму фінансування із центрального бюджету. Ці кошти можуть ефективно використовуватися керівниками відповідно до потреб районів. Зараз, більше ніж 50% коштів із загального бюджетного кошика має йти саме на місцевий рівень, щоб громади мали можливість отримати кращу інфраструктуру.

Моя задача як депутата, створити законодавчі можливості, щоб громади могли бути самодостатніми фінансувати такі інфраструктурні проекти і визначати пріоритетність потрібно саме їм. 

Окремим пунктом я б також назвав створення сучасних ефективних комунальних підприємств.

Одне із найважливіших завдань будь-якого органу місцевого самоврядування полягає в забезпеченні комфортного проживання мешканців міста, раціональному використанні рухомого й нерухомого майна, земельних ділянок та інших ресурсів, що перебувають у комунальній власності.

Ми маємо зробити це!

У вашій програмі йдеться також про безпеку.

- Через війну національна безпека стала абсолютним пріоритетом для держави й кожного українця. Безпека України також стала частиною безпеки всієї Європи. За чотири роки фінансування збройних сил України досягло рекордної цифри у 2018 році Міноборони отримало бюджет у 83,3 млрд. грн. Сьогодні наші збройні сили входять до десятка найсильніших армій Європи.

Війна – це не тільки військові дії, це також і пошук союзників. Наші союзники сьогодні у НАТО.

Українська армія має відповідати стандартам НАТО. І наша ціль на найближчі п’ять років підписати план дій щодо членства України в НАТО. Після вступу до НАТО, ще одна амбітна ціль – заявка на членство в ЄС.

Тільки рухаючись до членства в ЄС та НАТО, ми зможемо протистояти російській агресії та забезпечити Україні успішне європейське майбутнє.

Ми маємо зробити це!

- Руслане Євгенійовичу, окрім вас, ЦВК зареєструвала ще одного кандидата із тим же прізвищем різняться тільки по батькові  Демчак Руслан ДМИТРОВИЧ однак тернопілянина, а ніяк не вінничанина.  Як ви можете це прокоментувати?

-  Ми знаємо хто це організував, судячи з усього боїться моєї перемоги на виборах і тому вдається до таких негідних чорних політичних технологій.

По цьому факту порушено кримінальне провадження. Ми їздили за місцем проживання Руслана ДМИТРОВИЧА. За словами його тещі він виїхав вночі у невідомому напрямку. Вдома не проживає, телефони відключені, мабуть добре заплатили!

Зазначу, що цей «клон» буде стояти у списках переді мною. Нажаль, це розраховано на те, щоб виборець, лише побачивши прізвище, не вчитувався у ініціали.

Тому прошу своїх земляків бути уважними підчас вибору.

 

Газета "Життя Вінниччини", №16, 4 липня