Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, Григорій Заболотний, Леонід Козаченко, Андрій Немировський, Костянтин Яриніч, Андрій Лопушанський та Михайло Довбенко, підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння молоді при створенні фермерських господарств (реєстраційний номер 9487).

Автори законопроекту заявили, що документ розроблено з метою передбачити першочергову передачу у власність земельної ділянки до 50 гектар молоді з сіл, що отримала вищу або професійно-технічну аграрну освіту та планує залишитись обробляти землю і стати фермерами у межах рідних сіл.

«На жаль, зараз ми можемо спостерігати катастрофічну ситуацію, коли молоді люди не бачать майбутнього у селі і масово виїжджають у великі міста. Адже навіть після здобуття вищої або професійно-технічної аграрної освіти, маючи хист та бажання працювати на землі, вони приїжджають після навчання у сільську місцевість, але не мають можливості розвивати і створювати фермерські господарства через відсутність земельних ділянок та коштів для її оренди чи придбання. І ми спостерігаємо, як не вбачаючи іншого виходу, молодь полишає села, а у найгіршому випадку – і Україну», – заявив Руслан Демчак.

За його словами, ухвалення законопроекту 9487 надасть змогу забезпечити кваліфікованій та вмотивованій молоді можливість обробляти землю, створювати та вести фермерське господарство, сприяти розвитку сільської місцевості та сільського господарства в Україні.

«Отже, тепер справа спочатку за рішенням Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, а потім – за підтримкою всієї сесійної зали! Разом творимо майбутнє України!», – заявив Руслан Демчак.